REKLAMA

Polska liczy na Donalda Trumpa w odzyskania wraku tupolewa

  • Autor: PAP/Rzeczpospolita
  • 27 kwietnia 2017 06:49
Polska liczy na Donalda Trumpa w odzyskania wraku tupolewa Ekspertyzy prawne z USA również by się przydały (Fot. Gino Santa Maria / Shutterstock.com)

Liczymy na pomoc polityczną USA ws. odzyskania wraku tupolewa, którą można przekuć na presję dyplomatyczną na Rosję - powiedział minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Szef MSZ poinformował na łamach "Rzeczpospolitej", że najbliższa okazja na spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem to szczyt NATO 25 maja w Brukseli.

- Kolejna okazja - dodał - będzie w Polsce we Wrocławiu podczas konferencji Atlantic Council. "Może prezydent Trump pojedzie również do Żagania, gdzie odwiedzi brygadę amerykańską. Ma wiele pretekstów do wizyty w Polsce - powiedział Waszczykowski.

Minister pytany o to, czy prezydent Trump pomoże Polsce w odzyskaniu wraku i czarnych skrzynek tupolewa z Rosji, odpowiedział: "Liczymy na pomoc polityczną, którą można przekuć na presję dyplomatyczną na Rosję. Liczymy na pomoc techniczną ekspertów amerykańskich, którzy mogliby zrobić przegląd naszych ustaleń. Liczymy też na pomoc prawną, bo jeśli już wszystko zawiedzie, będziemy składać skargę na Rosję do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Ekspertyzy prawne z USA również by się przydały". 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • antoni antczak 2017-04-27 21:47:05
    Komu tak naprawdę nie zależy na obejrzeniu zdięć satelitarnych z lotu tupolewa?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA