REKLAMA

Polska może kupić nowe samoloty dla polityków i VIP-ów

  • Autor: PAP/GP
  • 25 lutego 2016 07:50
Polska może kupić nowe samoloty dla polityków i VIP-ów Beata Szydło na lotnisku wychodząc z rządowego samolotu. (fot.: twitter.com/PremierRP)

Jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na małe i średnie maszyny dla najważniejszych osób z państwie - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Obecnie polskie VIP-y latają wyczarterowanymi do LOT Embraerami 175.

Według pierwotnych planów dwa małe samoloty dla najważniejszych osób w państwie miały być dostarczone już w czerwcu tego roku, jednak prace nad tym projektem zainicjowane jeszcze przez poprzednim rząd wstrzymano.

- Przetargi na samoloty dla VIP-ów ogłosimy jeszcze w tym roku. Średnie powinny wejść do użycia w ciągu trzech lat, małe znacznie szybciej - mówi "DGP" wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.

Oceń ministra obrony

Chodzi o zakup małych i średnich maszyn do lotów po Polsce i Europie. Do najdalszych podróży ma służyć duży samolot. Z tym że - jak pisze "DGP" - nie będzie mowy o kupnie, a raczej możliwości czarteru dwa, trzy razy w roku np. Dreamlinera od LOT.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA