REKLAMA

Polska odpowiada UE: Wstrzymanie wycinki w Puszczy Białowieskiej to szkody o wartości 3,2 mld zł

 • Autor: PAP/JS
 • 04 sierpnia 2017 16:16
Polska odpowiada UE: Wstrzymanie wycinki w Puszczy Białowieskiej to szkody o wartości 3,2 mld zł Z nieoficjalnych informacji wynika, że resort środowiska podkreśla w piśmie, iż jego działania są zgodne z przepisami dyrektywy ptasiej i siedliskowej, a nawet niezbędne dla ochrony przyrody. (fot. pixabay.com)

Wstrzymanie wycinki w Puszczy Białowieskiej, jak tego chce Komisja Europejska, spowoduje szkody w środowisku o szacowanej wartości 3,2 mld złotych - pisze w odpowiedzi do Trybunału Sprawiedliwości UE w tej sprawie resort środowiska.

Trybunał UE podjął w zeszły piątek decyzję o natychmiastowym nakazie wstrzymania wycinki Puszczy Białowieskiej na obszarach chronionych. To środek tymczasowy, o który wnioskowała KE. Polska dostała czas do piątku, by przesłać swoją odpowiedź w tej sprawie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że resort środowiska podkreśla w piśmie, iż jego działania są zgodne z przepisami dyrektywy ptasiej i siedliskowej, a nawet niezbędne dla ochrony przyrody.

Przeciwnego zdania jest Komisja Europejska, która właśnie na podstawie nieprzestrzegania tych regulacji, jakie jej zdaniem ma miejsce w puszczy, rozpoczęła procedurę o naruszenie prawa unijnego w Polsce. Obie dyrektywy są podstawą europejskiego programu Natura 2000. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (2 komentarzy)

 • Lasy w Turyngii 2017-08-04 21:50:36
  Ilu z tych co decydują w UE o lasach było w lesie. Ilu z nich odróżnia grzyba od drzewa ? Pracowałem, w NRD w Turyngii u nas był stan wojenny i widziałem ile korniki w sprzyjających warunkach robią szkody. Niemcy biegali po wyznaczonych trasach leśnych... Nie wiedząc, co rośnie obok.
 • kornik pisiorek 2017-08-04 16:23:52
  Łobuzy! Rabunkowa gospodarka PIS prowadzona tylko aby pokryć dziurę budżetową to niepowetowane straty dla środowiska i Polski. Są gorsi od komuny w tym przypadku.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA