REKLAMA

Polska Partia Pracy koalicjantem ZL

  • Autor: WGK
  • 15 września 2015 13:59
Polska Partia Pracy koalicjantem ZL Patryk Kosela z PPP zadowolony z koalicji z ZL

SLD poinformowało, że Polska Partia Pracy "Sierpień 80" dołączyła do koalicji Zjednoczonej Lewicy (do tej pory SLD+TR+PPS+UP+Zieloni).

Polska Partia Pracy dołączyła do koalicji wyborczej Zjednoczona Lewica. Poinformowali o tym wspólnie w poniedziałek na konferencji prasowej przed Sejmem wiceprzewodnicząca SLD Paulina Piechna-Więckiewicz oraz współprzewodniczący Twojego Ruchu Janusz Palikot.

– W ten sposób kończą się spekulacje czy będzie jedna czy dwie Zjednoczone Lewice. Będzie jedna – ta złożona z SLD, Twojego Ruchu, PPS, Unii Pracy, Zielonych i od dziś także z Polskiej Partii Pracy – oświadczył Janusz Palikot.

Paulina Piechna-Więckiewicz zwróciła uwagę, że tym samym w koalicji znaleźli się także działacze związku zawodowego „Sierpień 80”, których PPP politycznie reprezentuje. Jej zdaniem to pokazuje wiarygodność koalicji w realizacji postulatów, z którymi ZL idzie w wyborach do Sejmu. – Zjednoczona Lewica to ta, która będzie walczyć o prawa ludzi pracy, która będzie opowiadać się przeciwko łamaniu praw pracowniczych, ale też przeciwko obarczaniu związków zawodowych tym, czego rząd i koalicja PO-PSL nie byli w stanie zrobić – zaznaczyła wiceprzewodnicząca SLD.

PPP zadowolona z z decyzji

Rzecznik prasowy Polskiej Partii Pracy Patryk Kosela wyraził zadowolenie z podjętej decyzji. Jako przedstawiciel PPP wystartuje z „jedynki” w okręgu rybnickim. – Cieszę się, że możemy wzmocnić ten projekt. Mamy dużo zagrożeń po przeciwnej stronie politycznej – z jednej strony konserwatywny PiS, a z drugiej krwiożerczą Platformę, która chce uderzać w organizacje społeczne i pracownicze. Będziemy stać na straży interesów pracowników – stwierdził.

Na konferencji prasowej zaprezentowano również kandydaturę Elżbiety Fornalczyk, znanej z walki o prawa pracowników w Tesco. Także ona znajdzie się na liście Zjednoczonej Lewicy do Sejmu. Fornalczyk obiecała walkę o obniżenie wieku emerytalnego kobiet, o podwyższenie płac i zwiększenie emerytur. Chce też zadbać o precyzyjne przestrzeganie prawa pracy oraz doprowadzić do likwidacji umów śmieciowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA