REKLAMA

Polska procedura upadłościowa w Parlamencie Europejskim

  • Autor: GP
  • 07 listopada 2016 11:53
Polska procedura upadłościowa w Parlamencie Europejskim Tadeusz Zwiefka jest eurodeputowanym z ramienia PO w Parlamencie Europejskim. (fot.:PO/youtube.com)

• Komisja Prawna w Parlamencie Europejskim zajmie się dwiema sprawami z polskiego prawa.
• Pierwszą jest nowa procedura upadłościowa. Drugą jest nowa kategoria zarządców.
• Regulacje te mają wejść w życie w 2017 roku.

Na zbliżającym się posiedzeniu Komisji Prawnej w Parlamencie Europejskim będą omawiane i głosowane dwie sprawy dotyczące polskiego prawa.

- W związku z wprowadzeniem do ustawodawstwa polskiego nowych procedur upadłościowych oraz nowych kategorii zarządców niezbędne było poszerzenie aneksów do regulacji o upadłościach, które mają wejść w życie w połowie 2017 roku - mowa o regulacjach na poziomie UE. Takie informacje o przygotowywanej zmianie unijnego prawa przekazał portal Europejskiej Partii Ludowej przy Parlamencie Europejskim (frakcji w PE, do której należą PO i PSL).

Autorem sprawozdania głównego dotyczącego upadłości, jak i sprawozdania uzupełniającego listę postępowań i zarządców, jest europoseł Tadeusz Zwiefka (PO), koordynator grupy EPL w Komisji Prawnej.

Głosowania są zapowiedziane na 10.30 we wtorek 8 listopada.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA