REKLAMA

Polska uszanuje wyrok Trybunału ws. Puszczy Białowieskiej

  • Autor: PAP/AH
  • 17 kwietnia 2018 13:26
Polska uszanuje wyrok Trybunału ws. Puszczy Białowieskiej (fot. Adrian Grycuk / wikipedia, ,licencja CC BY SA 2.0)

Polska uszanuje ogłoszony wyrok ws. Puszczy Białowieskiej - oświadczył we wtorek (17.04)  minister środowiska Henryk Kowalczyk. Dodał, że wkrótce resort przekaże KE propozycje kompromisowych rozwiązań dot. ochrony puszczy.

- Zapoznamy się szczegółowo z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Jak wcześniej deklarowałem, Polska uszanuje ogłoszony wyrok - powiedział, cytowany w komunikacie resortu środowiska, minister Kowalczyk.

Minister podkreślił, że Puszcza Białowieska to nasze dziedzictwo narodowe. - Wszystkie działania, które były realizowane w puszczy, podyktowane były troską o zachowanie jej w jak najlepszym stanie dla przyszłych pokoleń - dodał.

W komunikacie poinformowano, że resort środowiska przedstawi wkrótce Komisji Europejskiej propozycje kompromisowych rozwiązań ws. Puszczy Białowieskiej, "uwzględniających wyniki prac zespołu eksperckiego przygotowującego długoterminowy plan jej ochrony".

We wtorek Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu orzekł, że decyzje polskich władz ws. zwiększonej wycinki w Puszczy Białowieskiej naruszają prawo UE. Dodał, że wycinka nie mogła być uzasadniona bezprecedensową gradacją kornika drukarza.

Wyrok nie wiąże się z żadnymi karami finansowymi, bo Polska wycofała ciężki sprzęt z Puszczy. Gdyby jednak doszło do wznowienia wycinki, wówczas Komisja mogłaby wnioskować o sankcje finansowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Eugeniusz 2018-04-17 20:04:38
    Do puszatek: Drogi Panie Puszatek! Czy ma Pan wodę w kranie? Jak tam, to nalać sobie szklaneczkę i... duszkiem pociągnąć. Proponuję dwie. Tylko, niech Pan nie pomyli kraników: ten od samogonu może nie być właściwym dla tej sytuacji rozwiązaniem? Jak to niekiedy u "leśnych" bywa: najpierw "kraniki" mieli, potem długo, długo nic, a krany z wodą dopiero im "komuna" załatwiła. Ot, dzieje...
  • puszatek 2018-04-17 15:57:45
    A w międzyczasie korniki zeżrą puszczę. Unia nie ma puszcz, więc nam też na nią nie pozwoli. Uważam, że tak czy siak powinni chore drzewa wycinać, a robic to tak, aby matoły się nie połapały. Z tego co widać sporo imbecyli w tej jewropie!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA