REKLAMA

Polska wesprze Grecję wysyłając pomoc na granicę z Macedonią

  • Autor: PAP/GP
  • 18 marca 2016 18:55
Polska wesprze Grecję wysyłając pomoc na granicę z Macedonią W najbliższych godzinach będzie wiadomo, kiedy polscy funkcjonariusze zostaną wysłani i jaki sprzęt będzie potrzebny. (fot.:pixabay.com)

Jesteśmy przygotowani, żeby przysłać kilkaset osób: pograniczników, policjantów, tych wszystkich, którzy będą potrzebni do zabezpieczeń granic - powiedziała w piątek w Brukseli premier Beata Szydło, pytana o pomoc zadeklarowaną Grecji przez Polskę na szczycie UE.

Szydło była pytana o pomoc zadeklarowaną przez polski rząd na konferencji po zakończeniu dwudniowego szczytu UE, poświęconego dopracowaniu porozumienia z Turcją o współpracy w celu zahamowania fali migracyjnej

- Jesteśmy przygotowani, żeby przysłać w tej chwili kilkaset osób: pograniczników, policjantów, tych wszystkich, którzy będą potrzebni do zabezpieczeń granic, do pomocy Grecji. Również zadeklarowaliśmy, (że) jesteśmy gotowi do udzielenia pomocy sprzętowej - powiedziała szefowa polskiego rządu.

Szydło dodała, że w najbliższych godzinach będzie wiadomo, kiedy polscy funkcjonariusze zostaną wysłani i jaki sprzęt będzie potrzebny. Wyjaśniła, że o tym, jakie są potrzeby, zdecyduje specjalny zespół przy Komisji Europejskiej.

Według źródeł zbliżonych do rządu Polska jest gotowa zaoferować 250 pograniczników i 330 policjantów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA