REKLAMA

Polski senator przy zamachu terrorystycznym w Barcelonie

  • Autor: AT
  • 18 sierpnia 2017 08:01
Polski senator przy zamachu terrorystycznym w Barcelonie Stanisław Kogut (fot. Sławomir Kaczorek/Wikipedia/CC BY-SA 3.0 PL)

Polski senator Stanisław Kogut (PiS) był w Barcelonie kiedy doszło do zamachu terrorystycznego, podczas którego terroryści wjechali furgonetką na pasaż La Rambla.

Jak podał na Twitterze redaktor naczelny "Gazety Polskiej" oraz "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz, pojazd minął senatora Prawa i Sprawiedliwości oraz jego rodzinę o pięć metrów.

- Wracałem z pielgrzymki w Lourdes. Byliśmy na pasażu, gdzie terroryści wjechali furgonetką w niewinnych ludzi. Dało się słyszeć huk i krzyk, płacz. Weszliśmy natychmiast do sklepu FC Barcelony - relacjonował Kogut w rozmowie z portalem niezalezna.pl.

Sakiewicz napisał na Twitterze, że furgonetka terrorystów minęła senatora oraz jego rodzinę o pięć metrów.

W czwartek (17 sierpnia) po południu w tłum ludzi na Placu Katalońskim w Barcelonie wjechała furgonetka. Według lokalnych mediów potrąconych zostało kilkadziesiąt osób, co najmniej dwie zginęły, a ponad 20 zostało rannych. Policja podała, że doszło do ataku terrorystycznego.

Według doniesień medialnych dwóch zamachowców zabarykadowało się też w restauracji i wzięło zakładników. Do strzałów miało również dojść w pobliżu miejskiego targowiska La Boqueria.

Hiszpańskie służby wzywają do opuszczenia miejsca zamachu na Placu Katalońskim, proszą o nieużywanie telefonów komórkowych. W pobliżu placu zamknięto stacje metra oraz sklepy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA