REKLAMA

Polskie Stronnictwo Ludowe argumentuje, że Polska to nie PiS

  • Autor: PAP/GP
  • 19 stycznia 2016 15:36
Polskie Stronnictwo Ludowe argumentuje, że Polska to nie PiS PSL w debacie będzie broniło dobrego imienia Polski, mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, PSL. (fot.Lukas Plewnia/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

· To nie jest debata przeciwko Polsce, bo Polska to nie PiS - tak szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się do debaty w Parlamencie Europejskim.
· Dodał, że liczy na wyjaśnienia ze strony premier Beaty Szydło.

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu po południu ma się odbyć debata o sytuacji w Polsce w związku z kontrowersjami wokół Trybunału Konstytucyjnego i ustawy o mediach. W debacie udział weźmie premier Beata Szydło.

Kosiniak-Kamysz podkreślił na wtorkowym briefingu w Sejmie, że partii rządzącej zabrakło refleksji, gdy w grudniu w trybie pilnym przyjmowano rozwiązania dotyczące TK, służby cywilnej, czy mediów publicznych", co obecnie "odbija się rykoszetem na wizerunku Polski.

- Najgorzej się stanie, gdy rykoszetem się to odbije na życiu zwykłych Polaków - dodał.

- Polska to nie PiS. To nie jest debata przeciwko Polsce - zastrzegł prezes ludowców.

Zaznaczył, że liczy na wyjaśnienia ze strony premier Beaty Szydło podczas debaty.

- Mam nadzieję, że wystąpienia pani premier będzie pełne konkretów, bo tego zabrakło w wystąpieniu w polskim parlamencie - ocenił.

Dodał, że PSL w debacie będzie broniło dobrego imienia Polski i nie będzie się zgadzało z niektórymi głosami europejskich polityków, które są nieprawdziwe.

Zobacz jak spotkanie przed debatę komentował Konrad Szymański.

- Ale też nie będzie mówiło, że wszystkie działania PiS-u podjęte w ostatnim czasie są przyjmowane z entuzjazmem - dodał.

W zeszłą środę Komisja Europejska rozpoczęła wobec Polski procedurę ochrony państwa prawnego. Powodem jest nieprzestrzeganie orzeczeń TK oraz wątpliwości wokół reformy Trybunału uchwalonej 23 grudnia ub. roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA