REKLAMA

Pomoc po nawałnicach za późno? MON: Wniosek wpłynął w poniedziałek

  • Autor: PAP/AT
  • 16 sierpnia 2017 13:15
Pomoc po nawałnicach za późno? MON: Wniosek wpłynął w poniedziałek Zawsze, kiedy następuje prośba o pomoc, natychmiast reagujemy - powiedział wiceszef MON (Michał Dworczyk, fot. PiS/youtube.com)

Wojsko w tego rodzaju sytuacjach może być uruchomione wyłącznie po wystąpieniu ze strony wojewody - powiedział wiceszef MON Michał Dworczyk komentując zarzuty o zbyt późnej reakcji na sytuację kryzysową po nawałnicach.

"Polskie siły zbrojne zawsze pomagają w tego rodzaju sytuacjach, zawsze są gotowe do działania" - zapewnił. "Zawsze, kiedy następuje prośba o pomoc, natychmiast reagujemy, jednym z istotniejszych elementów misji, jakie pełni Wojsko Polskie w czasach pokoju, to pomoc lokalnym społecznościom" - podkreślił wiceszef MON na konferencji prasowej w Sejmie.

Czytaj też: Tragiczny bilans nawałnic nie wywołał adekwatnych reakcji rządu

Dworczyk zaznaczył, że "wojsko w tego rodzaju sytuacjach (...) może być uruchomione wyłącznie po wystąpieniu ze strony wojewody".

Jak poinformował, "wojewoda pomorski o godz. 14.12 w dniu 14 sierpnia przesłał wniosek, do godz. 15 minister (obrony narodowej Antoni) Macierewicz wydał decyzję o uruchomieniu (...) sił i materiałów" - podkreślił Dworczyk.

Jak dodał, dowódca operacyjny wydał stosowane rozkazy "i po kilku godzinach wojsko, a następnie za wojskiem, ciężki sprzęt były na miejscu, gdzie była potrzebna pomoc".

Dworczyk zaznaczył, że wcześniej żaden oficjalny wniosek o udzielenie pomocy do wojska nie wpłynął.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Brawo PIS! 2017-08-17 09:51:12
    Bardzo słusznie, proponuję zastosować tę metodę we wszystkich przypadkach! Jest wypadek samochodowy? Przysyłamy karetkę gdy ofiary zwrócą się o pomoc! Wybucha pożar? Czekamy na wniosek (najlepiej na piśmie) żeby wysłać straż pożarną.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA