REKLAMA

Pomorskie - Chojnice i okolice: Kto senatorem? Oficjalne wyniki PKW

  • Autor: PAP/AT
  • 26 października 2015 21:10
Pomorskie - Chojnice i okolice: Kto senatorem? Oficjalne wyniki PKW Na Waldemara Bonkowskiego oddało 60 tys. 596 wyborców (fot.facebook.com/waldemar.bonkowski)

Waldemar Bonkowski - wiceprzewodniczący sejmiku pomorskiego, rolnik z Rekownicy, działacz PiS - zdobył mandat senatora w okręgu nr 63 obejmującym powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski i kościerski.

Jak wynika z danych OKW w Gdyni, swój głos na Waldemara Bonkowskiego oddało 60 tys. 596 wyborców.

Kandydat PiS znany jest m.in. z tego, że półtora roku temu na sesji Rady Miasta Gdańska wywiesił obraźliwy wobec osób LGBT transparent, co spotkało się potem z krytyką wielu środowisk. Sam przyznał na swoim wyborczym profilu na portalu społecznościowym, że cechuje go "bezkompromisowość wobec spraw kardynalnych" i "nie ulega tzw. poprawności politycznej".

Roman Zaborowski - były wojewoda pomorski, inżynier budownictwa lądowego, polityk Platformy Obywatelskiej - zdobył 57 tys. 321 głosów.

Kandydat Zjednoczonej Lewicy do Senatu w okręgu nr 63, Wacław Kozłowski, inżynier rolnik z Kołczygłowy, członek SLD - zdobył 18 tys. 464 głosy.

Kandydat PSL, Tomasz Dorniak z Żukowa, zdobył poparcie 14 tys. 180 wyborców.

Frekwencja w wyborach wyniosła 47,65 proc.

W wyborach do Senatu w 2011 r. mandat senatora zdobył Roman Zaborowski, uzyskując 71 275 głosów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA