REKLAMA

Poroszenko i Duda będą rozmawiać o uzbrojeniu

  • Autor: PAP/GP
  • 02 grudnia 2016 11:07
Poroszenko i Duda będą rozmawiać o uzbrojeniu Petro Poroszenko (fot.:twitter.com/poroshenko)

Podczas wizyty prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki w Warszawie, w której wezmą udział ministrowie obrony obu państw, mają zostać ogłoszone decyzje dotyczące współpracy przemysłów zbrojeniowych - podały źródła blisko MON.

W 25. rocznicę uznania przez Polskę niepodległości Ukrainy prezydent Andrzej Duda przyjmie Poroszenkę, by rozmawiać z nim o bezpieczeństwie w regionie, wyborach w USA, europejskich perspektywach Ukrainy, energetyce, zagadnieniach przemysłowych i historycznych.

Podczas wizyty zaplanowano podpisanie przez ministrów obrony Antoniego Macierewicza i Stepana Połtoraka ramowej umowy o współpracy w zakresie obronności, poszerzającej poprzednią umowę w dziedzinach techniki wojskowej, wspólnych ćwiczeń i szkoleń.

Oprócz tej umowy mają zostać ogłoszone "ważne decyzje dotyczące współpracy przemysłów zbrojeniowych obu państw".

Polskie wojsko uczestniczy w międzynarodowych programach szkoleniowych dla ukraińskiej armii i wsparcia transformacji ukraińskich sił zbrojnych. W przyszłym roku gotowość operacyjną ma osiągnąć polsko-litewsko-ukraińska brygada, której dowództwo mieści się w Lublinie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA