REKLAMA

Porządek obrad Sejmu jeszcze nieustalony

  • Autor: PAP/JS
  • 17 lipca 2017 19:29
Porządek obrad Sejmu jeszcze nieustalony Sejm zbiera się na trzydniowym posiedzeniu (fot. Sejm/twitter)

We wtorek (18 lipca) o godz. 8 rano odbędzie się posiedzenie Prezydium Sejmu, następnie Konwentu Seniorów i będzie szczegółowo przestawiony porządek obrad - powiedział wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński (PiS) pytany, czy w tym tygodniu Sejm zajmie się projektem ustawy o Sądzie Najwyższym.

Dopytywany przez dziennikarzy, czy PiS jest przygotowany na działania ze strony opozycji Brudziński odpowiedział, że zawsze są przygotowani na działania opozycji.

"Jak rozumiem w dniu jutrzejszym opozycja będzie chciała formułować swoje uwagi w sposób bardziej ekspresyjny, ale od tego jest Sejm, od tego jest mównica sejmowa, żeby się spierać, oczywiście zawsze zgodnie z regulaminem" - powiedział wicemarszałek Sejmu.

Jak dodał, "nikt, nawet bardzo emocjonalnie podekscytowany porządkiem obrad nie może zapowiadać łamania prawa, bo musi się liczyć z konsekwencjami, jakie tego typu działaniami musiałby spowodować".

Projekt PiS ustawy o Sądzie Najwyższym wpłynął do Sejmu w ubiegłą środę (12 lipca). Przewiduje m. in. trzy nowe izby SN, zmiany w trybie powoływania sędziów SN i umożliwienie przeniesienia obecnych sędziów SN w stan spoczynku "z wyjątkiem sędziów wskazanych przez Ministra Sprawiedliwości".

Projekt wywołał protesty opozycji parlamentarnej i pozaparlamentarnej. W niedzielę odbyły się manifestacje przed Sejmem oraz siedzibą Sądu Najwyższego. W poniedziałek z inicjatywy PO doszło w Sejmie do spotkania, w którym uczestniczyli posłowie klubów opozycyjnych z wyjątkiem Kukiz'15 oraz m.in. I prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf, b. I prezesa SN Adama Strzembosza, b. prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA