REKLAMA

Poseł Kaczyński ma większe przywileje niż inni posłowie?

  • Autor: GP
  • 20 czerwca 2016 12:44
Poseł Kaczyński ma większe przywileje niż inni posłowie? Jarosław Kaczyński i Mariusz Błaszczak. (fot.:flickr.com/CC BY 2.0)

W weekend (18 czerwca) Jarosław Kaczyński drogę między Szczecinem, a Krakowem miał pokonać - za zgodą ministra Mariusza Błaszczaka - śmigłowcem MSWiA.

Jarosław Kaczyński lata śmigłowcem policji jak taksówką... - dowiadujemy się z poniedziałkowego (20 czerwca) wydania "Faktu". O ile przywilej ten należny jest funkcjonariuszom rządu, media pytają dlaczego lider PiS, będący tylko posłem, ma takie przywileje?

Powodem użycia przez polityków PiS (w tym prezesa partii) śmigłowca policji miała być duża odległość miedzy Szczecinem, a Krakowem. Prezes przemieścił się więc z uroczystości odsłonięcia pamiątkowej tablicy i nadania terminalowi LNG w Świnoujściu imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Krakowa na grób brata na Wawelu, drogą lotniczą.

Kaczyńskiemu - według informacji "Faktu" - towarzyszyli Joachim Brudziński, poseł PiS i szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Śmigłowiec miał zostać użyczony prezesowi właśnie przez Błaszczaka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA