REKLAMA

Poseł Kukiz'15 zaprosił muftiego, który groził Europie zamachami

  • Autor: GP
  • 26 lutego 2016 08:51
Poseł Kukiz'15 zaprosił muftiego, który groził Europie zamachami Sylwester Chruszcz, który zaprosił kontrowersyjną postać Ahmada Hassouna. (fot.:facebook.com)

• Poseł Kukiz'15, narodowiec Sylwester Chruszcz miał zaprosić na spotkanie naukowe Ahmada Hassouna, islamskiego duchownego związanego z reżimem w Syrii.
• Hassoun w 2011 roku groził zamachami krajom Europy Zachodniej. Jest naczelnym muftim Syrii.
• Paweł Kukiz dystansuje się od sprawy.

Paweł Kukiz dystansuje się od sprawy zaproszenia przez jednego z posłów jego klubu kontrowersyjnego przedstawiciela reżimu Bashara Al-Assada. Sprawa dotyczy zaproszenia na konferencję przez posła Sylwestra Chruszcza (Kukiz'15) syryjskiego islamskiego duchownego Ahmada Hassouna.

Hassoun jest syryjskim muftim, naczelnym muftim Syrii od 2005 roku, który sympatyzuje z reżimem prezydenta tego kraju, obecnie zaangażowanym w krwawą wojnę domową na Bliskim Wschodzie. Jego nazwisko stało się głośne, gdy w 2011 roku zagroził państwom zachodnim atakami Syryjczyków, jeśli nastąpi interwencja obcych wojsk na Bliskim Wschodzie. Był to początek konfliktu w Syrii.

Ahmad Bader Hassoun, naczelny mufti Syrii w czasie wizyty w Parlamencie Europejskim, źródło: flickr.com/CC BY-NC-ND 2.0

- W momencie, gdy pierwsze bomby spadną na Syrię, wszyscy synowie i córki Syrii ruszą, by męczeńską śmiercią przysłużyć się naszej sprawie w Europie i w Palestynie - mówił wtedy Hassoun.

Przeczytaj: Szpica NATO w Polsce. Czy wystarczy?

Paweł Kukiz w wypowiedzi dla Newsweeka odciął się od sprawy zaproszenia. Stwierdził, że nie wie kim jest Hassoun.

- Wiem, kim jest poseł Chruszcz - mówił lider Kukiz'15. - Tak, jest narodowcem, ma wyraziste poglądy.

O sprawie polskie media poinformował Samer Masri, prezes Fundacji Wolna Syria i Syryjczyk, którego zdziwiła obecność nazwiska Ahmada Hassouna na liście gości konferencji naukowej współorganizowanej przez posła Chruszcza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA