REKLAMA

Poseł PiS zawieszony w prawach członka klubu parlamentarnego

  • Autor: PAP
  • 15 września 2015 11:51
Poseł PiS zawieszony w prawach członka klubu parlamentarnego Sońta zapewnia, że "program PiS ma w sercu. Fot. facebook.com

Poseł Krzysztof Sońta został zawieszony w prawach członka klubu parlamentarnego PiS w związku z "podjęciem działalności na szkodę Prawa i Sprawiedliwości". Sam Sońta zapewnia, że "program PiS ma w sercu.

Sońta podkreśla jednocześnie, że startuje do Senatu samodzielnie, bo nie znalazł się na liście PiS, gdyż nie chciał się zapisać do partii.

"Działalności na szkodę PiS".

Radomskie struktury PiS poinformowały, że na najbliższym posiedzeniu Klubu Parlamentarnego PiS zostanie rozpatrzony także wniosek o wykluczenie Sońty z klubu, w związku z - jak napisano - "podjęciem przez posła Sońtę działalności na szkodę PiS".

Według Sońty, "na szkodę PiS działa poseł Marek Suski" (szef radomskiego okręgu partii).

Ja od ośmiu lat budowałem program Prawa i Sprawiedliwości. Uważam, że jest to aktualnie najlepszy program dla Polski. Jestem posłem PiS i żadne administracyjne decyzje tego nie zmienią, bo ja mam program Jarosława Kaczyńskiego w sercu zapisany - powiedział Sońta.

Nie podobał się kandydat na senatora

Posłowi nie podoba się, że kandydatem PiS na senatora w okręgu radomskim jest niezwiązany z tym miastem Adam Bielan.

Mnie żadne administracyjne decyzje z inicjatywy posła Suskiego, skutkujące tym, że rzuca się nam jakiegoś kandydata na senatora z Gdańska (Adama Bielana), nie są w stanie zrazić do programu Jarosława Kaczyńskiego - zadeklarował poseł.

Jak ocenił, nie znalazł się na liście PiS, bo nie chciał zapisać się do tej partii, czego - jak zaznacza - wymagał od niego Suski.

Sońta do tej pory był bezpartyjnym członkiem klubu parlamentarnego PiS.

Ja sobą rządzić nie dam, zawsze byłem niezależny i nigdy mnie nie zapiszą do żadnej partii, bo jestem przede wszystkim nauczycielem, a nauczyciel - uważam - powinien być bezpartyjny - podkreślił.

"Do wyborów idzie z programem PiS"

Poseł zapewnił, że mimo wykluczenia go z klubu do wyborów idzie z programem PiS.

Zgłosiłem się do Senatu, bo uważam, że mieszkańcy Radomia i naszego regionu, powinni mieć możliwość wyboru człowieka z Radomia z programem PiS – podkreślił.

Sońta po raz pierwszy został wybrany do Sejmu w 2007 r. z listy Prawa i Sprawiedliwości, otrzymując w okręgu radomskim przeszło 10 tys. głosów. W wyborach w 2011 r. otrzymał za małą liczbę głosów, ale w czerwcu 2014 r. objął mandat poselski w miejsce wybranego do europarlamentu Zbigniewa Kuźmiuka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Tomek 2015-09-15 15:11:48
    Panie Sonta co z tego że ma PAN program PiS w sercu,kiedy PiS ma Pana w d ie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA