REKLAMA

Poseł pyta premier Szydło: Kim w rządzie jest Kaczyński?

  • Autor: bad
  • 05 maja 2016 18:36
Poseł pyta premier Szydło: Kim w rządzie jest Kaczyński? Krzysztof Mieszkowski pyta o rolę Jarosława Kaczyńskiego w rządzie. Fot. Facebook

- Proszę o określenie kompetencji posła Jarosława Kaczyńskiego wobec Rady Ministrów – pisze w interpelacji do premier Beaty Szydło Krzysztof Mieszkowski, poseł Nowoczesnej. Mieszkowski pyta, czy premier będzie dyscyplinować i karać szefa PiS.

Krzysztof Mieszkowski nawiązuje do spotkania premier Szydło z Jarosławem Kaczyńskim, do którego miało dojść 29 kwietnia 2016 roku.

- Według informacji podanych przez m.in. dzienniki „Fakt” i „Super Express” miała Pani zostać „przywołana do porządku”, strofowana przez posła Kaczyńskiego oraz otrzymać od niego konkretne instrukcje dotyczące działań Rady Ministrów – pisze poseł Mieszkowski.

Krzysztof Mieszkowski prosi o „określenie kompetencji posła Jarosława Kaczyńskiego wobec Rady Ministrów”. Dodaje, że jeżeli ww. doniesienia są prawdziwe, prosi o informację, „czy zamierza Pani wystąpić do władz klubu Prawa i Sprawiedliwości o natychmiastowe zdyscyplinowanie posła Kaczyńskiego i ewentualne ukaranie go za przekraczanie kompetencji i podważanie autorytetu Prezesa Rady Ministrów”.

Regulamin Sejmu stanowi, że od momentu otrzymania zapytania premier ma 21 dni na odpowiedź.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Magda 2016-05-05 23:44:39
    Ooo krzysiuniuu!!! Wypuścili Cię już z PSYCHIATRYKA !!!
  • Tom 2016-05-05 23:41:04
    A kim ty jesteś !!!!!! Dobry PIESEK !!! Dostaniesz dzisiaj KOŚĆ od PANA petruSS !!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA