REKLAMA

Posiedzenie rządu i prace komisji w Sejmie: Marek Belka przed komisją śledczą

  • Autor: GP
  • 21 lutego 2017 08:22
Posiedzenie rządu i prace komisji w Sejmie: Marek Belka przed komisją śledczą Marek Belka ma podzieliść się swoją wiedzą o Amber Gold z posłami VIII kadencji Sejmu. (fot.:NBP/flickr.com/CC BY-ND 2.0)

• We wtorek (21 lutego) będzie obradował rząd i zaczną się prace w Sejmie.
• Posłowie z komisji ds. Amber Gold przesłuchają dwóch świadków, w tym byłego szefa NBP i byłego premiera Marka Belkę.
• Wieczorem zbiorą się komisje, które zaopiniują kolejne legislacyjne sprawy związane z metropolią śląską.

We wtorek (21 lutego) do pracy wraca premier Beata Szydło, co prawda obowiązki wypełniała już poniedziałek, ale we wtorek poprowadzi posiedzenie rządu. Więcej o planie tego spotkania Rady Ministrów przeczytasz tutaj.

W Sejmie tymczasem, o godz. 10 zasiądą do pracy posłowie. Parlament ma w planie siedem spotkań komisji i jedno posiedzenie zespołu parlamentarnego. Kluczowe i przykuwające uwagę będzie przesłuchanie w ramach komisji śledczej ds. Amber Gold. Przed poseł Małgorzatą Wassermann (PiS) i jej zespołem zeznania złożą: Andrzej Jakubiak, były przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) i były szef oraz premier NBP Marek Belka.

Pozostałe komisje, które będą pracować to:
- Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz o nadzorze publicznym,
- Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo o miarach oraz ustawy o wojewodzie i administracji rządowej w województwie,
- Komisja finansów publicznych,
- Komisja sprawiedliwości i praw człowieka,
- oraz Komisja administracji i spraw wewnętrznych, której posiedzenie jest połączone z pracami  Komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej.

Ostatnia wspomniana komisja spotka się o godz. 17 i będzie pracować nad rządowym projektem ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim.

O godz. 18 zacznie prace Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia dochodzenia wierzytelności.

O godz. 12 zbierze się w sali im. Tadeusza Mazowieckiego Parlamentarny zespół górnictwa i energii. To niedecyzyjne ciało będzie opiniować projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw, oraz projektów rozporządzeń ministra energii:
- w sprawie wymagań jakościowych dla paliw stałych,
- w sprawie sposobu pobierania próbek paliw stałych,
- w sprawie metod badania jakości paliw stałych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • BoloiLolo 2017-03-20 06:08:25
    ystąpienie pana Prezesa Banku Polskiego Pana Belki siegneło zenitu ,,jeśli chodzi o arogancję, perfidność oraz brak jakiejkolwiek skromności oraz szacunku dla Polaków oraz Narodu Polskiego. Wstarczyło zrobić film dwu minutowy o ""Para Banku Amber Gold""" ale pan Belka ograniczył się do kilku telefonów i kilka pism,,,zamiast skierować inwestowanie na obligacje Polskiego Banku a tu klapa śmiał się przed Komisją Jak koń-r-zał z Narodu Polskiego ,,takiego Bankiera to bym nie chciał nawet za Sołtysa który by i pilnował interesu Wioski i ich mieszkanców a co tu mówić Narodu Polskiego oraz Interesu Państwa Polskiego..Uwaga jestem osobą bezpartyjną daleką od spekulacji politycznych i zmiany są tak nieodzowne i konieczne zauważone przez tysiące Polaków ,, jak głodnemu chleb z MATCHAŁZEN---......Taka jest rzeczywista Prawda i tylko Bereza Kartuska może to naprawić ,Moje gratulacje Panie Profesorze wyjątkowej niesubornacji judykacyjnej....REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA