REKLAMA

Posiedzenie rządu: Ministrowie mają w planie rozmowę o projekcie PSO

  • Autor: PAP/GP
  • 31 lipca 2017 12:44
Posiedzenie rządu: Ministrowie mają w planie rozmowę o projekcie PSO Obradom rządu przewodniczy najczęściej premier RP. Dzisiaj tę funkcję sprawuje Beata Szydło. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

W poniedziałek po godz. 12 rozpoczęło się posiedzenie rządu; ministrowie mają zająć się m.in. projektem ustawy, na mocy której w miejsce Biura Ochrony Rządu powstanie Państwowa Służba Ochrony (PSO). Omówią też przepisy o imprezach turystycznych oraz o monitorowaniu przewozu towarów.

Projekt ustawy powołującej Państwową Służbę Ochrony w miejsce Biura Ochrony Rządu, zakłada m.in. stworzenie nowej formacji liczącej 3 tys. funkcjonariuszy, którzy będą mogli wykonywać działania operacyjno-rozpoznawcze. Według MSWiA, które przygotowało projekt, celem proponowanych rozwiązań jest usprawnienie służby, która ochrania najważniejsze osoby w państwie.

W porządku obrad przewidziano też rozpatrzenie - przygotowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki - projektu ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach. Przewiduje on m.in. objęcie przedsiębiorców oferujących tzw. "pakiety dynamiczne" takimi samymi obowiązkami, jakie mają organizatorzy turystyczni. Chodzi m.in. o agentów turystycznych i linie lotnicze. Ustawa ma się stać najważniejszym aktem prawnym regulującym działalność organizatorów turystyki, pośredników turystycznych i agentów turystycznych.

Rząd ma się też zająć projektem nowelizacji ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów. Przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju i Finansów projekt zakłada, że przewóz towarów "wrażliwych" jak paliwa, czy wyroby zawierające alkohol etylowy, ma być nadzorowany elektronicznie za pomocą systemów satelitarnych GPS. W obecnej wersji przepisów towary są tylko zgłaszane do stosownego rejestru. Według projektodawców, dane obecnie wprowadzane powinny być uzupełniane przez wskazania geolokalizacyjne tak, by kontrola przewozu była skuteczna i efektywna.

Podczas poniedziałkowego posiedzenia rząd ma też zapoznać się z - przedstawioną przez wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego - informacją o realizacji Narodowego Programu Mieszkaniowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA