REKLAMA

Posiedzenie rządu: Ministrowie poprą ustawę o przekopie Mierzei Wiślanej?

  • Autor: GP
  • 13 grudnia 2016 08:51
Posiedzenie rządu: Ministrowie poprą ustawę o przekopie Mierzei Wiślanej? Mierzeja Wiślana (fot.olsztyn.uw.gov.pl)

• O godz. 12. we wtorek (13 grudnia) spotka się Rada Ministrów.
• Na obradach pojawią się zmiany w legislacji, które chce przeforsować Ministerstwo Sprawiedliwości i projekt przekopu Mierzei Wiślanej. Ta sprawa przybrała już postać ustawy, którą pilotuje Ministerstwo Gospodarki Morskiej.

13 grudnia spotka się Rada Ministrów. Ministrowie Beaty Szydło mają w planie cztery punkty spotkania, które rozpocznie się o godzinie 12.

Pierwszym punktem będzie rozpatrzenie projektu nowelizacji prawa o ustroju sądów powszechnych. Drugim punktem jest także inicjatywa pochodząca z resortu sprawiedliwości - zmiana kodeksu karnego.

Po tych dwóch inicjatywach legislacyjnych ministrowie zajmą się stricte tematem gospodarczo -infrastrukturalnym. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej będzie referować projekt ustawy o inwestycjach w zakresie budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską.

Czytaj: Rewolucja w fotoradarach. Rząd da ściągnięte pieniądze policji

To kluczowa propozycja, która ma zakończyć się w 2022 roku, po blisko 8 latach inwestycji.

Rząd procedował tę sprawę w maju, gdy podejmowano uchwałę w tej sprawie. Teraz pomysł przybrał już postać ustawy. Koszt inwestycji to 880 mln zł.

- O przekopanie Mierzei Wiślanej i utworzenie kanału żeglugowego od lat zabiegają samorządowcy z Warmii i Mazur, szczególnie władze Elbląga - pisała "Rzeczpospolita" w maju 2016 roku. Projekt latem opiniował Komisja Europejska.

Finalnym punktem obrad ministrów będą tzw. sprawy bieżące. To punkt posiedzenia, w czasie którego omawia się kwestie mniejszej wagi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA