REKLAMA

Posiedzenie rządu przesunięte na czwartek

  • Autor: pt/pap
  • 23 listopada 2016 11:18
Posiedzenie rządu przesunięte na czwartek Wśród projektów, którymi w czwartek zajmie się rząd, znalazła się m.in. propozycja powołania komisji ws. kontrowersyjnych reprywatyzacji w stolicy(fot.:KPRM/flickr.com)

Posiedzenie rządu, które pierwotnie było planowane na środę 23 listopada, zostało przesunięte na czwartek na godz. 15 - poinformowała Kancelaria Premiera na stronie internetowej.

Wśród projektów, którymi w czwartek zajmie się rząd, znalazła się m.in. propozycja powołania komisji ws. kontrowersyjnych reprywatyzacji w stolicy, a także projekt ustawy obniżającej emerytury i renty funkcjonariuszom aparatu bezpieczeństwa PRL.

Rada Ministrów rozpatrzy również projekt noweli ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, który zakłada podwyższenie kar za ujawnienie informacji poufnej. W porządku obrad znajduje się też projekt zmian w ustawie zobowiązującej do zgłaszania i rejestracji upraw GMO w Polsce.

Rząd zajmie się projektami dwóch ustaw przygotowanych przez Ministerstwo Skarbu Państwa: o zasadach zarządzania mieniem państwowym oraz przepisami wprowadzającymi do tej ustawy. Zgodnie z nimi 100 mln zł rocznie oszczędności ma przynieść likwidacja Ministerstwa Skarbu Państwa i wprowadzenie nowych zasad nadzoru nad mieniem państwowym.

Ministrowie omówią projekt ustawy o ustanowieniu Programu Modernizacji Służby Więziennej w latach 2017-20, który przewiduje m.in. zakup nowego uzbrojenia, sprzętu specjalnego i pojazdów, remonty i przebudowę więzień. Rząd rozpatrzy ponadto projekt noweli ustawy o Służbie Więziennej, który daje możliwość wykorzystywania tej formacji do zapewnienia bezpieczeństwa i porządku w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz Prokuraturze Krajowej.

W porządku obrad jest projekt ustawy o Prokuratorii Generalnej RP, która ma zastąpić obecną Prokuratorię Generalną Skarbu Państwa. Nowa instytucja nadal będzie reprezentować państwo w postępowaniach przed sądami, ale jej kompetencje będą szersze. Rząd omówi też propozycję zmian w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej ws. składek na ubezpieczenie zdrowotne rolników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA