REKLAMA

Posiedzenie rządu przesunięte. Początek o godz. 15

  • Autor: PAP
  • 21 grudnia 2015 11:59
Posiedzenie rządu przesunięte. Początek o godz. 15 Poniedziałkowe posiedzenie rządu zostało przesunięte z godziny 14:00 na 15:00 (fot. Krzysztof Białoskórski/sejm.gov.pl)


Poniedziałkowe posiedzenie rządu zostało przesunięte z godziny 14:00 na 15:00 - wynika z informacji na stronie internetowej Rady Ministrów. Rząd zajmie się m.in. projektem budżetu na 2016 rok.

Wcześniej, o godz. 13, premier Beata Szydło powita na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie powracające z mistrzostw świata w Danii piłkarki ręczne, które zajęły 4. miejsce.

Budżet na 2016 rok ma uwzględniać wydatki m.in. na priorytetowy program rządu "Rodzina 500+" zakładający dodatek w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko, a w rodzinach o niższych dochodach także na pierwsze. Źródłem finansowania tych rozwiązań mają być dochody budżetowe z podatków od niektórych instytucji finansowych i od sklepów wielkopowierzchniowych.

W porządku obrad znalazł się też projekt noweli Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Zmiany - jak zapowiada rząd - mają na celu wyeliminowanie możliwości odbierania dziecka rodzinie tylko ze względu na jej trudną sytuację materialną. Premier Szydło, zapowiadając projekt, podkreśliła, że odbieranie rodzinom dzieci tylko i wyłącznie dlatego, że nie mają one wystarczających dochodów, by normalnie funkcjonować, jest sprawą dla polskiego państwa niezwykle wstydliwą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA