REKLAMA

Posiedzenie rządu w środę o godz. 13.00.

  • Autor: PAP/JS
  • 28 listopada 2016 15:00
Posiedzenie rządu w środę o godz. 13.00. Rząd zajmie się m.in. projektem noweli ustawy o rzecznikach patentowych, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju (fot. KPRM/twitter)

• Posiedzenie rządu odbędzie się w środę (30 listopada) o 13.00.
• Rada Ministrów omówi m.in. projekt noweli ustawy o rzecznikach patentowych i projekt o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia.

Rząd zajmie się m.in. projektem noweli ustawy o rzecznikach patentowych, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju. Jej głównym celem jest uregulowanie kwestii stosowania stawek minimalnych przez rzeczników patentowych.

Rada Ministrów rozpatrzy też m.in. projekt ustawy o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia. Określa on zasady ustalania programu szkolenia specjalizacyjnego w ochronie zdrowia oraz zasady uzyskiwania akredytacji do prowadzenia takiego szkolenia. Projekt reguluje także m.in. zasady sprawowania nadzoru nad realizacją szkolenia.

Ministrowie mają ponadto omówić m.in. przygotowany przez MON projekt MON nowelizacji ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego.

Posiedzenia rządu najczęściej odbywają się we wtorek. W poniedziałek premier Beata Szydło wraz z częścią ministrów bierze udział w polsko-brytyjskich konsultacjach międzyrządowych. Powrót zaplanowany jest na późne godziny nocne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA