REKLAMA

Posłanka Nowoczesnej: Mówimy nie specustawie o Trybunale Konstytucyjnym

  • Autor: GP
  • 08 kwietnia 2016 19:27
Posłanka Nowoczesnej: Mówimy nie specustawie o Trybunale Konstytucyjnym Posłanki Nowoczesnej w czasie happeningu w Sejmie. (fot.:twitter.com/_Nowoczesna)

• Wiceszefowa klubu Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer podkreśliła, że partia chce oddalić zaostrzenie prawa aborcyjnego jeszcze w pierwszym czytaniu.
• W jej ocenie PiS nie wykazuje woli do kompromisu w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

Katarzyna Lubnauer, wiceprzewodnicząca klubu Nowoczesnej w Sejmie, była gościem rozmowy w TVP Info. W wywiadzie, który odbył się wieczorem w piątek (8 kwietnia) mówiła o stosunku jej partii do aborcji i kwestii Trybunału Konstytucyjnego.

- Ta nowa ustawa jest wyjątkowo restrykcyjna - komentowała propozycję, która jest punktem wyjścia w dyskusji o aborcji. Zgłosiły ją środowiska zbliżone do Kościoła katolickiego.- Zawiera nawet karę więzienia. (...) Wyklucza też metodę in vitro, gdzie w grę wchodzą ludzkie zarodki. My zagłosujemy za odrzuceniem tej ustawy w pierwszym czytaniu - przekonywała posłanka partii Ryszarda Petru.

W dalszej rozmowie wyłożyła stanowisko Nowoczesnej wobec, trwającego od grudnia 2015 roku, sporu o Trybunał Konstytucyjny.

- Nasza propozycja to jedyna sensowna propozycja - mówiła Lubnauer - wobec działań PiS, który nie chce rozwiązania problemu, a minister jego rządu wprost instruuje sędziów. (...) Mówimy nie specustawie o Trybunale Konstytucyjnym, którą zaproponował Jarosław Kaczyński. Konstytucja to granica, której nie przekroczymy.

W ocenie posłanki, teraz ruch należy do PiS. Opozycja czeka na gest dobrej woli.

- Wszyscy, poza Prawem i Sprawiedliwością, w sprawie publikacji wyroków Trybunału myślą tak samo - zaznaczała stanowisko partii opozycyjnych Lubnauer.

- Światełko w tunelu gaśnie z minuty na minutę, nie widać woli kompromisu - kończyła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA