REKLAMA

Posłowie PO tworzą nową partię? Sławomir Neumann: To mrzonki

  • Autor: PAP/AT
  • 05 września 2017 11:36
Posłowie PO tworzą nową partię? Sławomir Neumann: To mrzonki Grzegorz Schetyna nie sądzi, żeby posłanka Mucha miała zamiar stworzenia własnej partii (Joanna Mucha, fot.youtube.com)

Nie ma rozłamu w Platformie - przekonuje szef klubu PO Sławomir Neumann. Z kolei szef PO Grzegorz Schetyna, dodaje, że posłanka PO Joanna Mucha, nie ma zamiaru tworzyć nowej partii.

Politycy PO skomentowali w ten sposób wywiad posłanki Joanny Muchy (PO) z początku sierpnia dla wyborczej.pl. Mucha pytana, czy przed wyborami powstanie nowa partia, powiedziała: "Nie wiem, czy tak się stanie, jestem natomiast przekonana, że jest potrzeba, jest takie oczekiwanie ze strony ludzi, żeby sformułować nowe postulaty, nowe przesłanie i żeby jednak zwrócić się, czy pokazać młodych ludzi i nowych ludzi, tych którzy pojawili się na scenie debaty publicznej w ostatnim czasie".

Szef klubu Platformy Sławomir Neumann pytany we wtorek w Radiu Zet o słowa posłanki PO powiedział, że nie wie, gdzie Mucha widziała takie "powszechne oczekiwania". "Ja w takie bajki i w taką naiwność polityczną nie wierzę" - podkreślił. W jego ocenie, słowa posłanki "to nie są rozsądne słowa".

Czytaj też: Prezydent Andrzej Duda stworzy nową partię?

Na pytanie, czy niektórzy posłowie PO, utworzą własną partię, Neumann odparł, że to są "mrzonki". "Nie ma rozłamu w Platformie" - zapewnił.

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna powiedział we wtorek w Radiowej Trójce, że jeżeli odczuwałby potrzebę utworzenia nowej partii, to by ją założył. "Jeżeli ludzie chcą tworzyć nowe byty polityczne, to powinni się tym zajmować" - zaznaczył.

"Jeżeli ktoś uważa, że powinna powstać nowa partia, to powinien ją po prostu założyć - powiedział Schetyna. Jak dodał, nie sądzi, żeby posłanka Mucha miała taki zamiar.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA