REKLAMA

Posłowie w prokuraturze ws. posiedzenia w Sali Kolumnowej

  • Autor: PAP/EM
  • 24 stycznia 2017 12:42
Posłowie w prokuraturze ws. posiedzenia w Sali Kolumnowej Państwo polskie poniosło olbrzymie koszty w trakcie trwania protestu w Sejmie (fot.twitter.com/SchetynadlaPO)

Prokuratura Okręgowa w Warszawie rozpoczęła przesłuchania posłów w śledztwie w sprawie organizacji i przebiegu posiedzenia Sejmu w Sali Kolumnowej 16 grudnia ubiegłego roku.

Według najnowszych informacji, prokuratura planuje przesłuchać większość posłów, w tym głosujących w Sali Kolumnowej.

Warszawska Prokuratura Okręgowa w zeszłym tygodniu wszczęła śledztwo w sprawie organizacji i przebiegu posiedzenia Sejmu w Sali Kolumnowej 16 grudnia ubiegłego roku. Zawiadomienia w tej sprawie złożyły m.in. PO i Nowoczesna. Śledztwo dotyczy "przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych oraz działania na szkodę interesu publicznego przez funkcjonariuszy publicznych", czyli artykułu 231 Kodeksu karnego. Grozi za to do trzech lat więzienia.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Michał Dziekański we wtorek nie chciał potwierdzić, ani zaprzeczyć, że odbywają się przesłuchania. "Nie ujawniamy informacji o trwających i planowanych czynnościach" - powiedział.

16 grudnia posłowie opozycji zablokowali mównicę sejmową w reakcji na planowane zmiany w zasadach pracy dziennikarzy w parlamencie oraz na wykluczenie z obrad jednego z posłów PO. Potem Sejm, głosami głównie posłów PiS, uchwalił m.in. przyszłoroczną ustawę budżetową - ponieważ mównica była blokowana, obrady odbyły się nie na sali plenarnej, lecz w Sali Kolumnowej. Zdaniem opozycji przeprowadzone w ten sposób głosowania są nielegalne. PiS zapewnia, że to nie jego posłowie złamali prawo, lecz posłowie opozycji, którzy blokowali mównicę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wszyscywszystkowiedzą 2017-01-24 13:10:51
    Na posłów dzisiejszej "opozycji" Piłsudskiego trzeba a potem Prokuratora. W try miga zrobiłby z nimi porządek a ten głupi szczerbaty wylądowałby szybko w Berezie Kartuskiej razem z komunistami.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA