REKLAMA

Posłowie w Warszawie i w Katowicach. Informacja MSWiA o planach inwestycji dla Policji

  • Autor: GP
  • 03 marca 2017 08:11
Posłowie w Warszawie i w Katowicach. Informacja MSWiA o planach inwestycji dla Policji Policja przechodzi modernizację, także szkolenie w ramach służby. (fot.:twitter.com/polskapolicja)

• Posłowie w Sejmie w piątek (3 marca) będą rozmawiać o "Ich Zakazach, Naszych Prawach". To spotkanie z inicjatywy Nowoczesnej i PO.
• W Katowicach spotka się natomiast Komisja spraw wewnętrznych i administracji, która będzie słychać stanowiska MSWiA dotyczącego inwestycji w szkolenie policji w całym kraju.

W piątek (3 lutego) Kancelaria Sejmu informowała o dwóch wydarzeniach, które będą miały charakter parlamentarny. W Warszawie, w kompleksie sejmowym odbędą się o godz. 10. konsultacje społeczne „Ich Zakazy, Nasze Prawa”. To inicjatywa klubów opozycyjnych Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej a za organizację odpowiada też "Koalicja Mam Prawo".

"Mam Prawo" to walcząca o prawa kobiet organizacja, która w ostatnich tygodniach zaktywizowała się i zabierała mocno głos w temacie tzw. tabletki "dzień po". Specyfik ten Ministerstwo Zdrowia wpisało na listę leków wymagających recepty, co spotkało się ze wspomnianym sprzeciwem środowisk lewicowych i kobiecych.

W Katowicach natomiast, w sali konferencyjnej Szkoły Policji zbierze się Komisja administracji i spraw wewnętrznych. Wysłucha ona około godz. 14.15 informacji MSWiA o planowanych inwestycjach w szkolenie policji w całym kraju.

Jest to szerszy element programu modernizacji i usprawnienia polskich sił i służb, który jest realizowany w resorcie Mariusza Błaszczaka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA