REKLAMA

Posłowie zdecydują, czy Śląsk i Poznań doczekają się metropolii

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl
  • 03 lutego 2017 15:45
Posłowie zdecydują, czy Śląsk i Poznań doczekają się metropolii Metropolia w woj. śląskim ma liczyć co najmniej 2 mln mieszkańców, z kolei w Wielkopolsce - co najmniej 600 tys. (fot. wikipedia.org)

W przyszłym tygodniu, podczas najbliższego posiedzenia Sejmu, odbędzie się pierwsze czytanie projektów ustaw o związku metropolitalnym w województwie śląskim oraz o Poznańskim Związku Metropolitalnym.

Związek metropolitalny w woj. śląskim ma być zrzeszeniem gmin położonych na obszarze spójnym pod względem przestrzennym, który zamieszkuje co najmniej 2 mln mieszkańców.

Jak czytamy w uzasadnieniu, projekt ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim stanowi odpowiedź na potrzebę utworzenia związku metropolitalnego na obszarze Górnego Śląska, którą tuż po wejściu w życie ustawy z dnia 9 października 2015 r. o związkach metropolitalnych wyrażały miasta zrzeszone w Górnośląskim Związku Metropolitalnym.

Czytaj więcej TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA