REKLAMA

Powołano międzyresortową radę ds. innowacyjności

  • Autor: PAP/GP
  • 11 stycznia 2016 10:22
Powołano międzyresortową radę ds. innowacyjności Rząd chce wspierać innowacyjne przedsiębiorstwa w całej Polsce. (fot. twitter.com, Ministerstwo Rozwoju)

W warszawskim Centrum Nauki Kopernik w poniedziałek (11 stycznia) powołano międzyresortową radę ds. innowacyjności. Wydarzeniu towarzyszył briefing ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego.

- Państwo ma do odegrania bardzo poważną rolę we wspieraniu innowacyjności, dlatego chcemy być inwestorem w projektach innowacyjnych - powiedział w poniedziałek wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki, inaugurując powołanie międzyresortowej Rady ds. Innowacyjności.

Na konferencji prasowej w warszawskim Centrum Nauki Kopernik ministrowi rozwoju towarzyszyli wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, minister cyfryzacji Anna Streżyńska oraz minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz.

- Prawdziwie innowacyjne gospodarki to gospodarki, gdzie jest znakomita współpraca pomiędzy nauką, biznesem i państwem. Wierzymy w to, że również państwo ma do odegrania bardzo poważną rolę w tym zakresie i chcemy tę rolę odegrać. Chcemy tego wsparcia różnym firmom innowacyjnym udzielać i zobowiązujemy się do tego, że tak będzie wyglądała nasza współpraca z nimi w tym zakresie - podkreślił Morawiecki.

- Mówimy też często, żeby pieniądze, które pozyskujemy z budżetów centralnych, z budżetów unijnych czy samorządowych, żeby ich nie wydawać, tylko je inwestować. To jest bardzo ważna semantyczna różnica, że chcemy być raczej inwestorem, niż tylko wydawać te pieniądze, chcemy być akuszerem projektów innowacyjnych raczej niż tylko księgowym - mówił wicepremier.

- Chcemy naprawdę rozpocząć nowe podejście do tego, jakże ważnego tematu, który będzie determinował nasz sukces gospodarczy, sukces tego, czy uda nam się wyrwać z pułapki średniego rozwoju czy nie - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • J.Arski 2016-01-11 22:01:12
    Czemu p. Morawiecki jest taki ostrożny. Proszę ogłosić jacy praktycy weszli w skład tej rady. Ile każdy z nich opracował i wdrożył do produkcji nowych wyrobów. I jakie są rezultaty ich sprzedaży. Ile jeszcze mamy oglądać propagandowych imprez z dyżurnymi geniuszami w roli głównej, którzy w wieku trzech lat wiedzieli o technice tyle samo co w wieku lat pięćdziesięciu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA