REKLAMA

Powstaje nowa partia polityczna - Partia Republikańska

  • Autor: PAP/AT
  • 20 września 2017 11:33
Powstaje nowa partia polityczna - Partia Republikańska Kolejny dzień obrad w Sejmie (fot.sejm.gov.pl/Krzysztof Białoskórski)

Środowisko republikańskie tworzy własną partię polityczną - powiedziała posłanka Anna Siarkowska (koło Republikanie).

• Powstaje nowe ugrupowanie polityczne - Partia Republikańska. 

• Będzie współtworzyć - wraz z PiS, Solidarną Polską i Polską Razem - Zjednoczoną Prawicę - poinformowała Siarkowska.

"Szanowni państwo, drodzy Republikanie, mamy dla was bardzo dobrą wiadomość - po wielu latach angażowania się w różne ruchy polityczne, środowisko republikańskie wreszcie będzie zjednoczone. Środowisko republikańskie tworzy własną partię polityczną" - powiedziała Siarkowska na konferencji w Sejmie.

Jak podkreśliła, tym, co będzie warunkowało sukces nowej formacji - Partii Republikańskiej - to m.in. fakt, iż będzie ona współtworzyć Zjednoczoną Prawicę (obecnie to PiS, Solidarna Polska i Polska Razem).

Środowisko republikańskie wreszcie będzie zjednoczone - powiedziała Siarkowska (Anna Siarkowska, fot.twitter.com/AnnaSiarkowska)

Na konferencji Republikanów obecny był także szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, który poinformował, że dwie posłanki koła Republikanów dołączą do jego klubu. "To są dobre wiadomości - po pierwsze Zjednoczona Prawica poszerza się o nowe środowisko, po drugie - co bardzo nas cieszy - klub parlamentarny PiS powiększa się o dwie panie posłanki. Bardzo serdecznie i z radością witamy panie w naszym klubie" - podkreślił Terlecki.

Klub PiS liczył dotąd 234 posłów. Koło Republikanie składa się z trzech posłanek: Anny Siarkowskiej, Małgorzaty Janowskiej oraz Magdaleny Błeńskiej. Do klubu PiS mają dołączyć: Siarkowska i Janowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA