REKLAMA

Powstało nowe Muzeum II Wojny Światowej

  • Autor: PAP/AT
  • 06 kwietnia 2017 12:51
Powstało nowe Muzeum II Wojny Światowej podjąłem decyzję o połączeniu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 r. – powiedział wicepremier (Piotr Gliński, fot.mkidn.gov.pl)

Dziś podjąłem decyzję o połączeniu muzeów II Wojny Światowej i Westerplatte, w związku tym powstało nowe Muzeum II Wojny Światowej - powiedział wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.

Naczelny Sąd Administracyjny uchylił postanowienie WSA w Warszawie wstrzymujące połączenie Muzeum II Wojny Światowej oraz Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia w tej sprawie. Tego samego dnia MKiDN zapowiedziało niezwłoczne połączenie placówek.

"W dniu dzisiejszym podjąłem decyzję o połączeniu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 r., w związku z tym powstało nowe muzeum - Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku" - powiedział Gliński, Polskiemu Radiu i TVP Info.

Czytaj też: Gliński: Nie chcę likwidacji Muzeum II Wojny Światowej

Minister powiedział, że placówce został nadany nowy statut, "w ramach którego dotychczasowe zadania obu instytucji kultury będą realizowane w nowej formule prawnej". Wyjaśnił, że w ramach nowego muzeum powstanie oddział Westerplatte i Wojny 1939 r. Zapewnił, że wszyscy pracownicy obu połączonych muzeów "będą pracownikami nowej instytucji, tak że pod tym względem nastąpi płynne przejście kadry i pracowników z obu muzeów do nowej jednostki".

Dodał, że p.o. dyrektora nowej placówki został historyk dr Karol Nawrocki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Pan Twardowski 2017-04-06 23:33:28
    Po co się ceregielić . Od razu przerobić na muzeum tych co ukradli księżycREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA