REKLAMA

Powstanie Komitet Społeczny Rady Ministrów, na czele wicepremier Beata Szydło

  • Autor: PAP/JS
  • 21 grudnia 2017 16:41
Powstanie Komitet Społeczny Rady Ministrów, na czele wicepremier Beata Szydło Wicepremier Beata Szydło stanie na czele Komitetu Społecznego Rady Ministrów (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

Wicepremier Beata Szydło stanie na czele Komitetu Społecznego Rady Ministrów, który będzie zajmował się m.in. inicjowaniem i koordynowaniem działań związanych z poprawą sytuacji rodzin i wspierania aktywności zawodowej w Polsce - wynika z zarządzenia premiera opublikowanego w czwartek (21 grudnia).

Zarządzenie premiera Mateusza Morawieckiego zostało opublikowane w Monitorze Polskim i również w czwartek wchodzi w życie.

Zgodnie z nim Komitet Społeczny Rady Ministrów będzie organem pomocniczym rządu oraz premiera. Do jego zadań będzie należeć zapewnienie koordynacji działań i sprawne podejmowanie decyzji w sprawach społecznych oraz rekomendowanie ich premierowi i Radzie Ministrów.

Komitet Społeczny ma zajmować się m.in. inicjowaniem i koordynowaniem działań służących poprawie sytuacji rodzin w Polsce, w tym sytuacji demograficznej i dochodowej, społeczeństwa, jakości i warunków życia, a także służących wspieraniu aktywności zawodowej, edukacyjnej, kulturalnej i sportowo-rekreacyjnej oraz poprawie dostępności i poziomu usług socjalnych i opiekuńczych oraz sytuacji osób niepełnosprawnych, ich opiekunów i osób starszych, w tym emerytów. (PAP)

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • TEMIDA 2017-12-21 17:48:19
    Zaproponuję na święta zaszczytną funkcję tzw. 'czubka', do choinki.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA