REKLAMA

Pozew ws. Puszczy Białowieskiej, Ministerstwo Środowiska: Cieszymy się, że sprawa trafi do Trybunału Sprawiedliwości UE

  • Autor: AT/PAP
  • 13 lipca 2017 12:55
Pozew ws. Puszczy Białowieskiej, Ministerstwo Środowiska: Cieszymy się, że sprawa trafi do Trybunału Sprawiedliwości UE Pozew KE przeciwko Polsce ws. Puszczy Białowieskiej. Jesk komentarz Ministerstwa Środowiska (fot.pixabay.com)

Przedstawimy dokumenty, które w naszej opinii są nie do podważenia i uzasadniają działania, jakie prowadzimy w Puszczy Białowieskiej - skomentował rzecznik resortu środowiska Paweł Mucha decyzję Komisji Europejskiej o skierowaniu sprawy Puszczy Białowieskiej do Trybunały Sprawiedliwości.

Komisja Europejska podjęła decyzję o skierowaniu przeciwko Polsce sprawy do Trybunału Sprawiedliwości UE w związku ze zwiększoną wycinką w Puszczy Białowieskiej.

"Ministerstwo Środowiska jest zdeterminowane, by bronić swoich racji przed Trybunałem Sprawiedliwości UE" - podkreślił rzecznik resortu środowiska Paweł Mucha.

"Cieszymy się, że sprawa trafi do Trybunału, ponieważ wówczas przedstawimy dokumenty, które w naszej opinii są nie do podważenia i uzasadniają działania, jakie prowadzimy w Puszczy Białowieskiej. Konsekwentnie realizujemy program ochrony puszczy, przywracania jej zasobów przyrodniczych dla lokalnej społeczności. Mają one na celu powstrzymanie utraty siedlisk i gatunków cennych dla UE" - powiedział.

Rzecznik MŚ po raz kolejny zapewnił, że ministerstwo działa zgodnie z prawem europejskim w zakresie odtwarzania siedlisk w puszczy.

"To dzięki ludziom, lokalnej społeczności i leśnikom, którzy przez wieki gospodarowali puszczą jest ona rozpoznawalną marką na całym świecie. Dzisiaj ich dorobek próbuje się podważać. Dzisiaj ci, którzy nie mają takich zasobów przyrodniczych w swoich państwach jak Polska, próbują nas obrażać i mówić, jak mamy gospodarować tymi zasobami. My tymczasem nie robimy nic innego jak tylko wykonywanie prawa europejskiego" - podsumował.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA