REKLAMA

"Praca, nie obietnice" - nowe hasło PiS-u na wybory

  • Autor: PAP
  • 14 września 2015 13:32
"Praca, nie obietnice" - nowe hasło PiS-u na wybory Beata Szydło: nadchodzi czas konretnych rozwiązań

"Praca, nie obietnice" - to hasło PiS-u na wybory. - Z nim idziemy do wyborów, do obywateli. Polacy nie oczekują gruszek na wierzbie, ale konkretów - powiedziała w poniedziałek Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera. Skrytykowała też sobotnią konwencję PO uznając ją za "kampanijny speech".

- Czas słuchania, dialogu, rozmów, jest zawsze dobry i trzeba go prowadzić, dla nas ten czas słuchania teraz się kończy, i rozpoczyna się czas realizacji - konkretne projekty ustaw. Praca, nie obietnice - powiedziała wiceprezes PiS. - Polacy potrzebują dziś takich rozwiązań, które pozwolą im normalnie żyć, które pozwolą im na rozwiązanie ich codziennych problemów - mówiła.

Zaznaczyła, że priorytety PiS to program rodzinny, rozwiązania dot. obowiązku szkolnego, rozwiązania dla przedsiębiorców - 15 proc. CIT dla małych przedsiębiorców, rolników - dodatkowe ubezpieczenia. - Pamiętamy o rozwiązaniu priorytetowym dotyczącym obniżenia wieku emerytalnego, mamy przygotowane programy dot. zmian podatkowych, finansowych - powiedziała.

Krytyka PO

Szydło pytana o ocenę propozycji PO przedstawionych w sobotę przez premier Ewę Kopacz, odparła, że trudno je oceniać. - Trudno jest dokonać oceny tego to, co nie istnieje. Bo premier powiedziała o czymś, co potem przez polityków PO i ekspertów z nimi związanych było tłumaczone, zmieniane i odkręcane. Nie wiem, czy jest prawdziwa wersja ta, którą przekazywała premier Ewa Kopacz, która mówiła, że będą niskie podatki - 10 proc., czy prawdą jest to, o czym mówi minister Szczurek, że będą - ale może to być skala od 10 do 39,5 proc. - zaznaczyła Szydło. - Dzisiaj nie ma propozycji, to był tylko i wyłącznie speech kampanijny, który pani premier wygłosiła i miała pokazać, że ma program (...) Tego programu nie ma - powiedziała .

Mamy gotowe ustawy

Szef sztabu wyborczego Stanisław Karczewski podkreślił, że PiS ma gotowe projekty ustaw z rozporządzeniami. - Co w przypadku PO nie zdarza się. PO przez osiem lat składała ustawy, do których nie było rozporządzeń - zaznaczył. Ocenił, że w sobotę PO na konwencji przedstawiła obietnice.

- Premier zaskoczyła wszystkich: członków PO, nas, swoich ekspertów, również mieszkańców Radomia - zaznaczył. Karczewski prezentując ulotkę wyborczą Kopacz sprzed czterech lat, powiedział, że obecna premier pisała m.in. o centrum onkologii płd. Mazowsza, centrum rehabilitacji. - Nie ma ani jednego, ani drugiego - powiedział. Karczewski dodał, że Kopacz pisała także o przedsięwzięciach infrastrukturalnych w Radomiu i okolicach. - Nic z tych obietnic pani premier Ewa Kopacz nie spełniła. Należy sądzić, że te sobotnie obietnice Kopacz także nie zostaną spełnione - powiedział.

Szef sztabu PiS uważa, że Kopacz zaskoczyła także ministra zdrowia prof. Mariana Zembalę zapowiedziami finansowania ochrony zdrowia z budżetu. - Minister zdrowia chciał debatować. W tę środę miała być debata w jednej ze stacji telewizyjnych. Wczoraj minister Zembala ją odwołał - powiedział. Podkreślił, że jest gotowy z ministrem w każdej chwili debatować. - PO również składała obietnice dot. służby zdrowia: likwidacja NFZ, skrócenie kolejek, wyższe pensje dla pielęgniarek i lekarzy - mówił. - Apeluję do ministra o debatę - powiedział Karczewski.

Darmowe leki, wyższe płace, niższe podatki

Na sobotniej konwencji Szydło powiedziała, że PiS ma gotowe projekty zakładające m.in. leków dla seniorów za darmo, 15 proc. stawki CIT dla małych firm, minimalnej godzinowej stawki za pracę 12 zł brutto, zmian w ubezpieczeniach dla rolników. Mówiła też o przedstawionym już przez partię programie "Rodzina 500 plus", który zakłada 500 zł na każde drugie dziecko i kolejne oraz na pierwsze w rodzinach uboższych.

Kandydatka PiS na premiera zapowiedziała wprowadzenie podatku bankowego i opodatkowanie sieci wielkopowierzchniowych. Powiedziała, że PiS nie będzie podwyższać podatków, chce natomiast uszczelnić system VAT i zwiększyć wpływy do budżetu - właśnie stąd i opodatkowania banków i hipermarketów miałyby pochodzić środki na sfinansowanie projektów, które przedstawiła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Romi 2015-09-14 17:48:51
    Pani Szydło ufam Pani.Proszę o nie zawiedzenie nas milionów Polaków którzy zagłosują za Pani programem.W pażdzierniku 2015 roku dostanie Zjednoczona Prawica prawo naprawy Polski.Proszę tej szansy nie zmarnować.Jeżeli o te debaty z PO to proszę się zastanowić.To są trupy polityczno-gospodarcze i już są w rozkładzie i potrzebują krwi.Nie dajcie im tego.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA