REKLAMA

Prace nad reformą służb specjalnych są na ukończeniu

  • Autor: aw/PAP
  • 28 lipca 2017 14:18
Prace nad reformą służb specjalnych są na ukończeniu Do cywilnych służb specjalnych należy CBA (fot.:cba.gov.pl)

Prace nad reformą służb prowadzone przez ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamieńskiego są na ukończeniu - zapewnił rzecznik ministra Stanisław Żaryn. Zaznaczył, że szczegóły zostaną upublicznione po skierowaniu projektu do konsultacji.

W czwartkowym (27 lipca) wywiadzie dla Telewizji Trwam prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że dekoncentracja mediów oraz reforma służb specjalnych - to duże reformy, które Prawo i Sprawiedliwość chce przeprowadzić w najbliższym czasie.

Żaryn pytany o stan prac nad projektem zmian w służbach specjalnych powiedział, że takie prace dotyczące przygotowań do reformy trwają pod kierunkiem ministra koordynatora służb specjalnych. "Obecnie są na ukończeniu" - zaznaczył.

"O ich efektach opinia publiczna zostanie poinformowana, gdy konkretny projekt zmian zostanie opracowany i skierowany do konsultacji i uzgodnień" - dodał rzecznik.

Służby specjalne to cywilne i wojskowe służby prowadzące działania wywiadowcze i kontrwywiadowcze. Ich domeną jest pozyskiwanie i ochrona informacji kluczowych dla zapewnienia wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa państwa.

Obecnie w Polsce funkcjonują: Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencja Wywiadu, Centralne Biuro Antykorupcyjne (to cywilne słuzby specjalne) oraz Wojskowe Służba Kontrwywiadu Wojskowego i Służba Wywiadu Wojskowego (jako wojskowe słuzby specjalne).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA