REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość jedzie na posiedzenie klubu do Suwałk

  • Autor: GP
  • 12 lutego 2016 09:25
Prawo i Sprawiedliwość jedzie na posiedzenie klubu do Suwałk Suwałki wybrano jako miejsce spotkania ze względu na trwającą tam kampanię wyborczą do senatu. (fot.:wikipedia.org/CC BY 3.0)

• Politycy PiS w piątek (12 lutego) odwiedzą na wyjazdowym klubie parlamentarnym Suwałki.
• Na spotkaniu przewidywane jest wystąpienie wicepremiera Mateusza Morawieckiego.
• Miejsce spotkanie nie jest przypadkowe, jest częścią kampanii wyborczej Anny Marii Anders, która ubiega się o miejsce w senacie z poparciem PiS.

Wyjazdowy klub politycy PiS odbędą w piątek (tj. 12 lutego) w Suwałkach. Jest to jedno z dwóch zapowiedzianych przez formację lutowych spotkań poza Warszawą, drugie ma się odbyć w Łomży. W czasie klubu najczęściej omawiane są bieżące sprawy polityczne, często przemawiają także liderzy: Jarosław Kaczyński lub premier Beata Szydło. W związku z wyjazdem do Niemiec premier Szydło jednym z punków spotkania polityków PiS ma być przemowa Mateusza Morawieckiego.

Suwałki wybrano jako miejsce spotkania ze względu na trwającą tam kampanię wyborczą do Senatu. Anna Maria Anders (pełnomocnik rządu do spraw kontaktów z Polonią) ubiega się z ramienia PiS o fotel senatora, zwolniony w wyniku wygaszeniu mandatu senatora Bohdana Paszkowskiego (również z PiS). Został on wojewodą w administracji Beaty Szydło.

Głosowanie odbędzie się 6 marca br., a kontrkandydatami wnuczki gen. Andersa są politycy komitetów PSL, PO, Nowoczesnej, Samoobrony, KORWiNa, komitetu Szary Obywatel oraz Praca i Przyszłość - Jerzy Ząbkiewicz Senatorem Twojego Regionu.

Przeczytaj: Premier Beata Szydło w Berlinie. Jakie będą tematy spotkania z kanclerz Niemiec?

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA