REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość nie zmieni konstytucji

  • Autor: PAP/EM
  • 04 kwietnia 2017 14:27
Prawo i Sprawiedliwość nie zmieni konstytucji Według szefa PO Grzegorza Schetyny, PiS chce zniszczyć konstytucję i tworzyć państwo bezprawia. (fot. Paweł Kula sejm.gov.pl)

Nie ma wystarczającej większości, by zmieniać konstytucję, dyskusje i prace, jakie toczą się w gronie ekspertów naszego klubu parlamentarnego, nie dotyczą najbliższej przyszłości - powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Według szefa PO Grzegorza Schetyny, PiS chce zniszczyć konstytucję i tworzyć państwo bezprawia. Lider Platformy nawiązał do poniedziałkowej wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który ocenił, że obowiązującą konstytucję można śmiało nazwać postkomunistyczną.

Ryszard Terlecki na konferencji prasowej w Sejmie ocenił, że niepokój opozycji dotyczący zmiany konstytucji jest zadziwiający.

"My zawsze mówiliśmy, że konstytucja nie jest doskonała, że lata mijają i pewne zmiany wydają się koniecznie. Mówiliśmy też spokojnie od początku tej kadencji, że nie ma wystarczającej większości, żeby konstytucję zmieniać. Więc dyskusje, jakie prowadzimy i prace, jakie toczą się w gronie fachowców, współpracowników czy ekspertów naszego klubu parlamentarnego nie dotyczą najbliższej przyszłości, ale perspektywy, która z pewnością wyłoni się po kolejnych wyborach" - podkreślił wicemarszałek Sejmu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Wszystko źle 2017-04-04 23:29:59
    Do Sk: złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy. Też znaleźliście sobie przeciwnika. Konstytucję . Gratulacje !! :) A wystarczy tylko ją przestrzegać a nie wzorować się na innych. Bądź co bądź to my uczyliśmy innych używać widelca.
  • Sk 2017-04-04 21:11:22
    Chyba warto zacząć od publicznego poważania niektórych zapisów konstytucji ,,Kwaśniewskiego", aby przygotować grunt pod głosowanie, ale jeżeli zmiana teraz nie dojdzie do skutku, to zrobicie to po wyborach- tylko pokażcie że umiecie rządzić, a wzorce są i u Niemców i Amerykanów i Chińczyków i Japończyków, ale być może najlepsze u azjatyckich tygrysów , a jedno Państwo ma nawet wdrożone procedury GEMBA ?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA