REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość skonfliktowane z Solidarną Polską? Rzeczniczka PiS dementuje

  • Autor: PAP/MN
  • 31 lipca 2017 14:41
Prawo i Sprawiedliwość skonfliktowane z Solidarną Polską? Rzeczniczka PiS dementuje Beata Mazurek: pomiędzy PiS a Solidarną Polską nie ma żadnego konfliktu. (fot. youtube)

Beata Mazurek odniosła się do sprawy rzekomego konfliktu PiS z solidarną Polską.

• Pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a Solidarną Polską nie ma żadnego konfliktu - oświadczyła w poniedziałek (31 lipca) rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

• Jej wypowiedź odnosiła się do słów szefa gabinetu prezydenta Krzysztofa Szczerskiego, który stwierdził, że jest wyraźny rozdźwięk między tym, co mówi PiS i SP.

"Pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a Solidarną Polską żadnego konfliktu nie ma. Jeśli minister Szczerski uważa inaczej, to powinien się zwrócić do ministra (sprawiedliwości Zbigniewa) Ziobry o wyjaśnienie tego, co myśli" - powiedziała Mazurek dziennikarzom w Sejmie.

Wcześniej w poniedziałek w rozmowie z szef gabinetu prezydenta, odnosząc się do wywiadu, jakiego udzielił tygodnikowi "Sieci" minister sprawiedliwości, stwierdził, że "byłoby dobrze, gdyby głos zabrała pani premier Beata Szydło". "Między Prawem i Sprawiedliwością a Solidarną Polską - dwiema partiami, które tworzą trzon obozu rządzącego - jest wyraźny rozdźwięk, jeśli chodzi o wnioski wyciągane z decyzji pana prezydenta" - powiedział Szczerski. Dodał on, że słowa ministra sprawiedliwości stoją w kontrze do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Czytaj też: Szczerski: Premier Szydło powinna zabrać głos w związku z rozdźwiękiem między PiS a SP

"Jeśli ktokolwiek miałby zabrać głos, to albo minister Ziobro albo pan prezydent, bądź jego rzecznik. Natomiast nie pani premier ponieważ, jak państwo wiecie wszyscy, jeśli chodzi o PiS, zagłosowaliśmy za reformą sprawiedliwości, więc nie bardzo rozumiem czemu miałaby służyć wypowiedź, akurat w tym kontekście, pani premier Szydło" - stwierdziła Mazurek.

"W mojej ocenie, to takie odbicie piłeczki, bo jednak Prawo i Sprawiedliwość, to Prawo i Sprawiedliwość, a Solidarna Polska, to Solidarna Polska. Mamy demokrację, wbrew temu co próbują nam zarzucać, i w demokracji każdy ma prawo wypowiadać swoje myśli" - dodała.

"Jeśli ktokolwiek miałby wypowiadać się w tej kwestii, to albo Pałac Prezydencki, w różnych osobach, albo pan minister Ziobro lub jego rzecznik" - powtórzyła rzeczniczka PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA