REKLAMA

Premia od Marszałka Sejmu: Tyszka szybko zrobił przelew... zwrotny

  • Autor: GP
  • 13 grudnia 2016 13:20
Premia od Marszałka Sejmu: Tyszka szybko zrobił przelew... zwrotny Wicemarszałek klubu Kukiz'15, podobnie jak cała formacja, nie chce nadmiernych funduszy z kasy państwa. Oddał premię, którą przyznał mu Marszałek Sejmu. (fot.:youtube.com)

• Marszałek Sejmu przyznał za pracę wicemarszałkom premię. Każda wyniosła nieco ponad 13 tysięcy złotych.
• Wicemarszałek Stanisław Tyszka (Kukiz'15) oddał pieniądze i pokazał wyciąg bankowy na dowód. - Zwróciłem polskim podatnikom - napisał na portalu społecznościowym.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński przyznał premię za pracę swoim zastępcom. Posłowie-wicemarszałkowie otrzymali, każdy ponad 13 tysięcy złotych - poinformował "Fakt".

Wicemarszałek Stanisław Tyszka jako jedyny oddał te pieniądze. Co więcej, na Twitterze pokazał wyciągi bankowe, które dowodzą, że dokładnie taką sumę, jaką otrzymał przelał na konto Kancelarii Sejmu.

- Zwróciłem (premię) polskim podatnikom - napisał na Twitterze we wpisie, w którym widniała kwota 13 169 zł i 21 groszy.

Wyciąg bankowy z konta wicemarszałka Stanisława Tyszki obrazujący przelew między kontami posła i Kancelarii Sejmu, źródło: twitter.com

 

Jak zareagowali inni wicemarszałkowie?

Wicemarszałek PO, Małgorzata Kidawa-Błońska wyraziła zdziwienie z racji przyznanej jej premii.

- Jestem zaskoczona, że pan marszałek pozytywnie ocenił moją pracę! - powiedziała dziennikarzom "Gazety Wyborczej".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA