REKLAMA

Premier Beata Szydło leci z wizytą do Albanii

 • Autor: PAP/AT
 • 09 grudnia 2016 08:03
Premier Beata Szydło leci z wizytą do Albanii Premier uda się do Albanii (Beata Szydło, fot.twitter.com/PremierRP)

• Premier Beata Szydło udaje się z jednodniową wizytą do Albanii.
• W jej trakcie dojdzie do zawarcia dwóch umów o współpracy gospodarczej.
• To dobra okazja do promocji polskiej gospodarki i polskich produktów w tym kraju - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Szefowa polskiego rządu w Tiranie będzie rozmawiać z premierem Albanii Edim Ramą oraz z prezydentem Albanii Bujarem Nishanim.

"Wizyta w Albanii organizowana jest na zaproszenie strony albańskiej i ma charakter roboczy" - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek. "Biorąc pod uwagę, że ostatnia wizyta dwustronna miała miejsce w 2004 roku, dzisiejsze spotkanie może być dobrą okazją do ożywienia polsko-albańskich relacji zwłaszcza w sferze gospodarczej i kulturalnej" - powiedział.

Jak dodał rzecznik, wraz z premier do Albanii udają się "liczni przedstawiciele polskiego przemysłu, którzy wezmą udział w Polsko-Albańskim Forum Ekonomicznym".

W trakcie wizyty ma dojść do podpisania: umowy o współpracy pomiędzy Związkiem Izb Handlu i Przemysłu Albanii a polską Krajową Izbą Gospodarczą oraz porozumienia inicjującego kooperację pomiędzy Albańską Agencją Rozwoju Inwestycji a Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Ponadto Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP podpisze z Ministerstwem Kultury Republiki Albanii program współpracy na lata 2016-2019.

Rzecznik rządu powiedział, że wizyta w Albanii jest doskonałą okazją do promocji polskiej gospodarki i polskich produktów w tym kraju. Zwrócił również uwagę, że konieczny jest pogłębiony dialog polityczny ze względu na fakt, że Albania jest jedynym członkiem NATO w regionie Bałkanów Zachodnich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Doradca Awiacyjny 2016-12-09 15:59:31
  Do popis: I niech dobrze rozłoży ciężar, żeby nie było zagrożenia i żeby się pilot nie pultał.
 • popis 2016-12-09 15:55:55
  Tylko niech dobrze rozpostrze skrzydła i leci nisko.
 • Obserwator 2016-12-09 08:51:14
  Wizyta niepotrzebna, drugą Albanię budujemy bez konieczności konsultacji u źródła.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA