REKLAMA

Premier Beata Szydło na spotkaniu z Żołnierzami Wyklętymi. Rząd przyzna oficerom specjalne renty

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 01 marca 2016 07:38
Premier Beata Szydło na spotkaniu z Żołnierzami Wyklętymi. Rząd przyzna oficerom specjalne renty Spotkanie zaczęło się o godz. 8:00 (fot. KPRM/twitter)

Dzisiaj o godz. 8:00 rozpoczęło się spotkanie premier Beaty Szydło z Żołnierzami Wyklętymi.

Spotkanie odbyło się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Premier najpierw wygłosiła przemówienie do mediów, następnie udała się na śniadanie z Żołnierzami Wyklętymi.

- Dla mnie to ogromny zaszczyt, że mogę tutaj, w KPRM, gościć żołnierzy, którzy swoim życiem, swoją odwagą udowodnili nam wszystkim, że słowa "Bóg, honor, ojczyzna", w praktyce oznaczają trwać do końca. Być gotowym oddać życie za ojczyznę, kiedy ojczyzna tego potrzebuje - mówiła.

- Trzeba też wspomnieć o człowieku, dzięki któremu to święto może być obchodzone. Śp. prezydent Lech Kaczyński wpisał to święto to kalendarza. Przywrócił pamięć o żołnierzach wszystkim Polakom - dodawała.

- Podjęłam decyzję o przyznaniu specjalnych rent panom oficerom. Wiem, że to jest niewiele, ale choć w ten symboliczny sposób chcemy podkreślić nasz ogromny szacunek - mówiła premier.

Dzisiaj, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  O godz. 18.00 na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego rozpoczną się uroczystości z tej okazji.

Weźmie w nich udział prezydent Andrzej Duda oraz minister obrony Antoni Macierewicz.

O godz. 20 rozpocznie się Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który ruszy sprzed Pomnika Romana Dmowskiego na pl. na Rozdrożu i przejdzie pod bramę więzienia przy ul. Rakowieckiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • KACZYKON 2016-03-02 07:51:05
  Do etyka: tobie coś się pomyliło - etyka nazistowska to jednak nie ludzka a identyczna z komunistyczną. ROZUMIEĆ???Mordowanie dzieci, kobiety i starców to rzeczywiście powód do "chwały"... łupaszkowe, burowe i kurasiowe oprychy tyż powinny dostać rentę za mordowanie niewinnych ludzi a - i nie należy zapominać tych co uciekli wraz z SS czy gestapo do np. Argentyny. Zasię co do BROCHY - jaka jest = każdy widzi...
 • Aleksandra 2016-03-01 23:29:27
  Pani premier zapomniała o niewinnych ofiarach żołnierzy wyklętych. Potomkom tych ofiar należy się zadośćuczynienie. Ale taki krok burzyłby obrazek jaki buduje PiS. To nikczemne postępowanie pani premier. Wicked game ! ! ! !
 • etyka 2016-03-01 14:34:40
  Do Szczęsny: obrzydliwy wpis , widać moralność , sumienie o Polakach , którzy stracili życie z ręki reżimu UB i sowietów , abyś mógł żyć w wolnej i suwerennej RP. Jak ty możesz ludzkie życie z rąk oprawców bezpieki , przeliczać na pieniądze , skandaliczny i haniebny wpis , z historii z tego okresu wiadomości zerowe , wielki czas douczyć się i dopiero wypisywać tak wstrętne znaki zapytania do Szanowanej Pani Premier.
 • ORO 2016-03-01 14:22:44
  W jakiej wysokosci, tyle co emerytom?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA