REKLAMA

Premier Beata Szydło odpowiada na list dziewięcioletniej dziewczynki z Mikołowa

  • Autor: GP
  • 20 stycznia 2016 15:21
Premier Beata Szydło odpowiada na list dziewięcioletniej dziewczynki z Mikołowa Premier Beata Szydło w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (fot. twitter.com/PremierRP)

· List młodej obywatelki został opublikowany w pierwszej połowie tygodnia. Dotyczył rządowego programu 500+.
· Na facebooku premier Beata Szydło zdecydowała się ustosunkować do korespondencji.
· W zamieszczonym filmie premier pokazuje własnoręcznie napisany list, będący odpowiedzią.

Premier Beata Szydło i Rzecznik Praw Dziecka byli adresatami listu młodej Julii z Mikołowa. W liście dziewczynka zarzuca, że program 500+ i obiecane w nim 500 zł na dziecko może być niesprawiedliwy. Julia zaznacza, że niesprawiedliwością może być inne traktowanie pierwszego i następnych dzieci w konkretnej rodzinie.

Premier zdecydowała się odpowiedzieć na list, a argumenty za programem wyłożyła także w materiale, który ukazał się na oficjalnej stronie premier na portalu społecznościowym Facebook.

 

Dostałam list od 9-letniej Julii. Droga Julio, bardzo Ci dziękuję za Twoje uwagi. Przygotowałam odpowiedź, którą dziś wysyłam. Mam nadzieję, że niedługo się spotkamy. #podcast

Posted by Beata Szydło on 20 stycznia 2016

 

- Bardzo Ci dziękuję Julio - mówi premier Szydło. - Za twoje uwagi, za list, który do mnie przysłałaś. Dzisiaj (20 stycznia - red.) przygotowałam odpowiedź, którą właśnie wysyłam do Ciebie. W tej odpowiedzi zapraszam Cię także tutaj do Kancelarii. (...) Rodzina 500+ to jest bardzo ważny program rządowy - mówiła dalej premier.

Odpowiedź Beaty Szydło dla Julii, źródło: twitter.com

List Julii do premier Beaty Szydło, źródło: twitter.com

Beata Szydło podkreśla w filmie i liście, że pieniądze jakie mają trafić do rodzin w całej Polsce mają wspomóc polskie rodziny. Premier zapewnia, że celem programu jest także skłonienie Polek i Polaków do większej liczby dzieci.

A oto list Julii.

list.jpg

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA