REKLAMA

Premier Beata Szydło odwiedza Watykan. Modliła się przy grobie Jana Pawła II

  • Autor: PAP/GP
  • 13 maja 2016 10:41
Premier Beata Szydło odwiedza Watykan. Modliła się przy grobie Jana Pawła II Premier z kwiatami w Bazylice św. Piotra. (fot.:twitter.com/PremierRP)

Premier Beata Szydło wzięła udział w piątek (13 maja) - tuż przed audiencją u papieża Franciszka - w mszy przy grobie św. Jana Pawła II w kaplicy św. Sebastiana w bazylice watykańskiej.

Po mszy, która przypadła w 35. rocznicę zamachu na papieża Polaka, premier Szydło złożyła kwiaty przy jego grobie.

Następnie szefowa polskiego rządu zostanie przyjęta na audiencji u papieża Franciszka. Tematem rozmów ma być m.in. wizyta papieża w Polsce w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Światowe Dni Młodzieży 2016 pod hasłem "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" odbędą się w Krakowie i w Brzegach pod Wieliczką od 26 do 31 lipca. Od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież Franciszek.

Premier ma się również spotkać z sekretarzem ds. relacji z państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej arcybiskupem Paulem Gallagherem.

Czytaj: Polityk PSL zastrzega, że długo PiS nie może "zwalać na poprzedników"

13 maja 1981 roku na placu św. Piotra do papieża Jana Pawła II strzelał turecki terrorysta Mehmet Ali Agca. Zamachowca schwytano natychmiast po zamachu, skazano go na dożywotnie więzienie. W 1983 roku Jan Paweł II odwiedził go w rzymskim więzieniu. W czerwcu 2000 roku prezydent Włoch Carlo Azeglio Ciampi ułaskawił zamachowca. Dotychczas nie wyjaśniono tła zamachu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA