REKLAMA

Premier Beata Szydło: rządowi zależy na rozwoju sportu

  • Autor: em
  • 21 grudnia 2015 20:00
Premier Beata Szydło: rządowi zależy na rozwoju sportu Premier Beata Szydło podczas spotkania z polskimi zawodniczkami (fot. P. Tracz / KPRM)

- Dziękuję za waszą wspaniałą walkę - powiedziała szefowa rządu podczas powitania polskich zawodniczek, które zajęły czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej Kobiet w Danii.

- Piłka ręczna jest sportem, który wymaga wielkiej pokory, ale uczy też waleczności i pracowitości - podkreśliła premier. - Jest to niełatwy sport. Tym bardziej należą się ogromne gratulacje - dodała.

Beata Szydło zaznaczyła, że wierzy w awans Polek do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016. - Wierzę, że na Igrzyskach zdobędziecie medal i będziecie dumne z waszego występu - powiedziała premier.

Szefowa rządu dodała, że rządowi zależy na tym, aby sport w Polsce miał dobre warunki rozwoju. - Minister sportu jest orędownikiem tego, aby doceniać zawodników, którzy reprezentują Polskę, dając nam ogromną radość i poczucie dumy - zaznaczyła premier. 

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet odbyły się w Danii. Polskie reprezentantki zajęły wysokie czwarte miejsce. Oznacza to, że Polki są w światowej czołówce. W marcu nasze reprezentantki powalczą o awans do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA