REKLAMA

Premier Beata Szydło spotka się z Ziobrą i Kamińskim

  • Autor: PAP/em
  • 18 stycznia 2017 13:29
Premier Beata Szydło spotka się z Ziobrą i Kamińskim Premier Beata Szydło (fot. Facebook)

• Premier Beata Szydło w ramach przeglądu resortów w piątek (20 stycznia) spotka się z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą oraz koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.
• Przegląd - jak mówiła premier - będzie też dobrą okazją do tego, aby powiedzieć Polakom o tym, co zostało już zrobione i co zostanie zrobione w tym roku.

Jak po każdym ze spotkań także w piątek po rozmowach w kancelarii premiera odbędzie się konferencja prasowa z udziałem szefowej rządu i ministrów - dodał rzecznik rządu.

W środę premier zainaugurowała przegląd resortów spotkaniem z ministrem obrony Antonim Macierewiczem oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem. W czwartek premier Szydło spotka się z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską.

Celem ogłoszonego we wtorek przez szefową Rady Ministrów przeglądu resortów, który ma potrwać dwa tygodnie, jest wyznaczenie nowych kierunków działań rządu.

Czytaj też: Szydło: Zrobię prawdziwy przegląd resortów. Nie tak jak Tusk PR

Przegląd - jak mówiła premier - będzie też dobrą okazją do tego, aby powiedzieć Polakom o tym, co zostało już zrobione i co zostanie zrobione w tym roku. Według szefowej rządu podczas rozmów zostaną też poruszone tematy, które "wynikają z tego, czego nie podjęto". "Będziemy starali się szukać przyczyn ewentualnie tych zadań, które nie zostały zrealizowane w ubiegłym roku" - podkreśliła.

Premier, dopytywana wówczas o zapowiadaną reformę sądownictwa, odpowiedziała, że "na odprawie będzie również pan minister Ziobro". "Wtedy to będzie dobry moment, żeby przedstawić państwu założenia tej reformy. Tak, chcemy zreformować sądownictwo, to jest jedno z tych zadań, które zostało przyjęte jeszcze w ubiegłym roku. Projekty ustaw zostały przygotowane, teraz czas na ich wdrażanie" - powiedziała premier.

Szefowa rządu w środę mówiła, że nie przewiduje żadnych zmian personalnych w rządzie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA