REKLAMA

Premier Beata Szydło spotkała się z premierem Finlandii

  • Autor: pap/em
  • 12 stycznia 2017 11:44
Premier Beata Szydło spotkała się z premierem Finlandii Premier Beata Szydło (fot.premier.gov.pl)

• W czwartek (12 stycznia) po godz. 11 rozpoczęło się spotkanie premier Beaty Szydło z premierem Finlandii Juhą Sipilą.
• Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował, że premierzy będą rozmawiali na temat bezpieczeństwa i współpracy gospodarczej m.in. w branży energetycznej i cyfrowej.

"Na zaproszenie premier Beaty Szydło do Polski przybędzie premier Finlandii pan Juha Sipila. Spotkanie rozpocznie się w KPRM o godzinie 11 i podzielone będzie na dwa segmenty: rozmowę w cztery oczy oraz spotkanie robocze w szerszym gronie z udziałem ministrów i członków delegacji" - powiedział Bochenek.

"Wizyta stanowi doskonałą okazję do omówienia stosunków dwustronnych w zakresie bezpieczeństwa i sytuacji w regionie Morza Bałtyckiego, współpracy gospodarczej w ramach jednolitego rynku w branży energetycznej, a także cyfrowej" - dodał.

Rzecznik rządu zauważył, że nie jest to pierwsza wizyta premiera Sipili w Polsce, jednak - jak zaznaczył - z uwagi na zbliżającą się i przypadającą na rok 2019, 100. rocznicą nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Finlandią nabiera ona szczególnego znaczenia.

W czwartek wieczorem o godz. 19 premierzy wezmą udział w otwarciu wystawy "Echa-100 lat fińskiej architektury i wzornictwa" w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA