REKLAMA

Premier Beata Szydło spotkała się z wojewodami. Rozmowy o 500 plus

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 10 maja 2016 08:29
Premier Beata Szydło spotkała się z wojewodami. Rozmowy o 500 plus Spotkania z wojewodami odbywają się cyklicznie (fot. P. Tracz/KPRM)

Szefowa rządu wraz z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską spotkała się w poniedziałek (9 maja) z wojewodami, aby omówić realizację programu 500+.

Takie spotkania z wojewodami odbywają się cyklicznie.

Program Rodzina 500 plus ruszył 1 kwietnia w całej Polsce. Wnioski o przyznanie świadczenia w wysokości 500 zł można składać w gminie, wysłać pocztą lub przez internet, korzystając z bankowości elektronicznej, systemu Emp@tia, platformy ePUAP oraz PUE ZUS.

Czytaj też: Rząd zadba, by komornik nie odebrał pieniędzy z programu 500 plus

Świadczenie w wysokości 500 zł rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę, wsparcie obejmuje również pierwsze dziecko

Polskie rodziny złożyły już ponad 2 mln wniosków o świadczenie wychowawcze. W sumie uprawnionych do świadczenia jest 2,7 mln rodziców i opiekunów. Łącznie wsparciem objętych może zostać ok. 3,7 mln dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA