REKLAMA

Premier Beata Szydło w Mielcu: Będzie nowy przetarg na śmigłowce?

  • Autor: GP
  • 10 października 2016 09:09
Premier Beata Szydło w Mielcu: Będzie nowy przetarg na śmigłowce? Premier odwiedziła zakłady produkcji śmigłowców. Przedsiębiorstwo walczyło w ramach przetargu na śmigłowce dla polskiej armii w 2015 roku. (fot.:twitter.com/premierrp)

• Beata Szydło odwiedziła w poniedziałek (10 października) Mielec.
• Złożyła wizytę w Polskich Zakładach Lotniczych w tym mieście.
• Zakłady odgrywały kluczową rolę w procedurze przetargowej na śmigłowce dla polskiej armii, które wygrał w 2015 roku Boeing Helicopters. Negocjacje po tym przetargu niedawno zakończyły się fiaskiem.

Premier Beata Szydło w poniedziałek (10 października) była w Mielcu. Punktem centralnym jej wizyty były Polskie Zakłady Lotnicze.

Premier w ramach odwiedzin w tym zakładzie zwiedziła Centrum Badań i Prób Statków Powietrznych. Potem spotkała się z załogą.

Wizyta nabrała większego znaczenia po tym, jak doszło do zakończenia negocjacji miedzy polską i francuską stroną w sprawie kupna śmigłowców Caracal.

Premier mówiła o sytuacji wokół przetargu na śmigłowce wcześniej w niedzielę (9 października), w TVP: - Rozmowy się przeciągały, my musimy podejmować decyzje, a czas biegnie i dlatego rozmowy się zakończyły, bo strona francuska nie przyjęła propozycji offsetowych, które były korzystne także dla nich - powiedziała Szydło.

Czytaj: Minister Błaszczak stwierdził, że relacja miedzy Polską i Francją to gra interesów

Szefowa rządu zapowiedziała ponowne rozpoczęcie procesu zakupu i szybkie podjęcie decyzji. Dodała także, że "jeżeli będzie ogłoszony nowy przetarg, to może do niego przystąpić również strona francuska".

Zakłady w Mielcu liczyły na inne rozstrzygnięcie sytuacji przetargu na śmigłowce w 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Slomek 2016-10-10 09:52:50
    Sofy ale redaktorku Szydło jest wlasnie w Świdniku. Jak piszesz to otwórz czasem googleREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA