REKLAMA

Premier Beata Szydło wystosowała depeszę kondolencyjną do prezydenta USA

  • Autor: PAP/AT
  • 03 października 2017 07:11
Premier Beata Szydło wystosowała depeszę kondolencyjną do prezydenta USA Z ogromnym smutkiem i niedowierzaniem przyjęłam wiadomość o tragedii w Las Vegas - powiedziała premier (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

Szanowny Panie Prezydencie, z ogromnym smutkiem i niedowierzaniem przyjęłam wiadomość o tragedii w Las Vegas, która pochłonęła tak wiele istnień ludzkich - napisała premier Beata Szydło w depeszy kondolencyjnej, skierowanej do prezydenta USA Donalda Trumpa w związku z atakiem w Las Vegas.

Według najnowszych danych podanych przez miejscową policję bilans ofiar to co najmniej 58 osób, liczba rannych - 515.

"Szanowny Panie Prezydencie, z ogromnym smutkiem i niedowierzaniem przyjęłam wiadomość o tragedii w Las Vegas, która pochłonęła tak wiele istnień ludzkich. W imieniu rządu RP oraz własnym pragnę złożyć na Pana ręce wyrazy solidarności i współczucia mieszkańcom Stanów Zjednoczonych, dotkniętych skutkami tej wielkiej tragedii" - napisała polska premier do prezydenta USA.

"W tych trudnych dla amerykańskiego narodu chwilach łączymy się w bólu z rodzinami ofiar i poszkodowanych" - zapewniła.

O liście premier poinformował na Twitterze rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Do ataku doszło w niedzielę wieczorem (poniedziałek w Polsce), kiedy napastnik otworzył ogień do zgromadzonych pod gołym niebem uczestników koncertu country w Las Vegas. 64-letni sprawca popełnił samobójstwo. Światowe agencje piszą, że była to najkrwawsza tego rodzaju tragedia w najnowszej historii USA.

Według policji na razie niejasne są motywy postępowania napastnika i nie ma przesłanek wskazujących na terrorystyczne podłoże ataku. Sprawca został zidentyfikowany jako 64-letni Amerykanin Stephen Paddock, który mieszkał niedaleko Las Vegas i zdaniem policji najprawdopodobniej działał w pojedynkę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • GPS 2017-11-03 11:55:58
    A dlaczego w Ameryce, takich imprez odpowiednio się NIE ZABEZPIECZA ??? Dzisiejsza technika pozwala na unicestwienie takiego gada na miejscu w momencie oddania pierwszego strzału. To niesamowite. Opanowali Kosmos a nie mogą poradzić sobie z jednym szaleńcem.
  • smutny 2017-10-03 13:19:12
    W Ameryce, zostało jeszcze wiele "poprawności politycznej" po Clintonie i Baraku Obamie.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA