REKLAMA

Premier Beata Szydło z gospodarczą wizytą w Albanii

  • Autor: aw/PAP
  • 09 grudnia 2016 11:37
Premier Beata Szydło z gospodarczą wizytą w Albanii W trakcie wizyty szefowej polskiego rządu dojdzie m.in. do zawarcia dwóch umów o współpracy gospodarczej (fot.twitter)

• Spotkanie premier Beaty Szydło z premierem Albanii Edim Ramą rozpoczęło się w piątek (9 grudnia) w Tiranie.
• W trakcie wizyty szefowej polskiego rządu dojdzie m.in. do zawarcia dwóch umów o współpracy gospodarczej.
• Szydło weźmie też udział w polsko-albańskim forum ekonomicznym.

Szefowa polskiego rządu będzie także rozmawiać w Tiranie z prezydentem Albanii Bujarem Nishanim.

"Wizyta w Albanii organizowana jest na zaproszenie strony albańskiej i ma charakter roboczy" - poinformował PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek. "Biorąc pod uwagę, że ostatnia wizyta dwustronna miała miejsce w 2004 roku, dzisiejsze spotkanie może być dobrą okazją do ożywienia polsko-albańskich relacji, zwłaszcza w sferze gospodarczej i kulturalnej" - powiedział.

Jak dodał rzecznik, wraz z premier do Albanii udają się "liczni przedstawiciele polskiego przemysłu, którzy wezmą udział w Polsko-Albańskim Forum Ekonomicznym".

W trakcie wizyty ma dojść do podpisania: umowy o współpracy pomiędzy Związkiem Izb Handlu i Przemysłu Albanii a polską Krajową Izbą Gospodarczą oraz porozumienia inicjującego kooperację pomiędzy Albańską Agencją Rozwoju Inwestycji a Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Ponadto Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP podpisze z Ministerstwem Kultury Republiki Albanii program współpracy na lata 2016-2019.

Rzecznik rządu powiedział, że wizyta w Albanii jest doskonałą okazją do promocji polskiej gospodarki i polskich produktów w tym kraju. Zwrócił również uwagę, że konieczny jest pogłębiony dialog polityczny ze względu na fakt, że Albania jest jedynym członkiem NATO w regionie Bałkanów Zachodnich.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zachwycony 2016-12-09 13:23:16
    Po wizycie zbudujemy drugą Albanię! Damy radę!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA